ОБЗОР: Фрайбург диша във врата на лидерите след триумф в Берлин (ВИДЕО)

Гладбах шокира Волфсбург, Дортмунд се върна към победите, вижте резултатите от днешните мачове в Бундеслигата

Фрайбург продължава с фантастичното си представяне от началото на сезона в Първа Бундеслига. Тимът спечели с 2:1 гостуването си на Херта е без загуба, като в седем изиграни мача е записал четири победи и три равенства. Това му отрежда третото място в класирането с актив от 15 точки. Толкова има и втория Борусия Д, а лидерът Байерн е с 16, но и мач по-малко.

В 17-ата минута Филип Линхарт надскочи защитата и отбеляза в десния ъгъл на вратата за 0:1. Домакините пропуснаха две голови възможности в рамките на няколко минути. рез втората част столичани изравниха след попадение на Кшищоф Пьонтек в 70-ата минута. Победният гол за Фрайбург дойде в 78-ата минута чрез Нилс Петерсен.

Борусия (Дортмунд) победи с 2:1 Аугсбург. В трети пореден мач отборът от “Сигнал Идуна Парк” беше без голмайстора си Ерлинг Холанд, но съотборниците му се представиха силно и успяха да да заслужат успеха.

Рафаел Герейро откри от дузпа в 10-ата минута, но още преди почивката, при една от малкото си възможности, гостите изравниха чрез Анди Зекири. В 51-ата Юлиан Брант реализира за 2:1. Веднага след това ново попадение на Зекири за Аугсбург не беше зачетено заради него нарушение срещу Мануел Аканжи. После Дортмунд удари две греди чрез Марко Ройс и Торган Азар, а Ройс пропусна и от изгодна ситуация.

ПСВ Айндховен вдигна титлата в Ередивизи

В среща от 32-ия кръг "филипсите" се наложиха зрелищно с 4:2 у дома срещу Спарта Ротердам