ОБЗОР: Кешерю спаси Румъния от загуба с два гола срещу Норвегия (РЕПОРТАЖИ)

Вижте всички резултати от двубоите от квалификационната фаза за Евро 2020

България отстъпи второто място в Група А от квалификациите за Евро 2020, след като допусна загуба с 1:2 при гостуването си на Чехия. „Лъвовете” поведоха в резултата в 3-ата минута на мача след попадение на Исмаил Иса, но след близо четвърт час игра допуснаха изравняване, а в началото на втората част инкасираха и втори гол. По същото време Черна гора и Косово завършиха при резултат 1:1 – така България, Косово и Черна гора имат по 2 точки в актива си.

В Група В лидерът Украйна прегази гостуващия отбор на Сърбия с 5:0. Украинците вече имат в актива си 7 точки след първите три срещи. Сърбия остава с 1 точка, колкото има и Литва след равенство с Люксмебург. Португалия е на трета позиция с 2 точки, докато втори е Люксембург с 4.

Норвегия изпусна аванс от два гола у дома и взе само точка от Румъния в Група F. Основна заслуга гостите да не си тръгнат с празни ръце бе звездата на Лудогорец Клаудиу Кешерю, който вкара два гола. Норвегия поведе в 56-ата след гол на Елионуси, а Йодегард удвои в 70-ата. Шест по-късно голмайсторът на Лудогорец изравни, а в добавеното време донесе точката за румънския отбор.

Водачът в Група F Испания не срещна особени затруднения при гостуването си на Фарьорските острови, спечелвайки мача с 4:1. Така „Ла фурия” продължава похода си към Евро 2020 с пълен актив след три срещи.  Вторият в групата Швеция пък записа класическото 3:0 срещу скромния отбор на Малта.

Грузия спечели с 3:0 срещу Гибралтар в Група D в ранния мач от квалификациите днес, а в двубоя от 21:45 Дания и Ирландия не се победиха, завършвайки при резултат 1:1.

Полша също продължава без грешка в Група G от квалификациите, след като победи с 1:0 като гост Македония. Вторият Израел постигна чиста победа с 3:0 при визитата си на Латвия, а Австрия излъга Словения с 1:0 с късен гол.