ОБЗОР: Манчестър Сити с нов успех, Хари Кейн с гол №200 (РЕПОРТАЖИ)

Бърнли изравни на Уулвс от дузпа в 95-ата минута, Борнемут остана сред изпадащите, вижте всички резултати и голмайстори

Детронираният английски шампион Манчестър Сити постигна шеста последователна домакинска победа.

„Гражданите“ не блестяха, както обикновено, срещу борещия се за оцеляване Борнемут, но въпреки това го победиха с 2:1 в среща от 36-ия кръг на Висшата лига.

Над всички на „Етихад“ бе капитанът на „небесносините“ Давид Силва.

Испанският маестро откри резултата още в шестата минута, а в 39-ата асистира на Габриел Жезус за второто попадение в срещата.

Третото пък падна две минути преди края на редовните 90 и бе дело на резервата на гостите Дейвид Брукс.

Уелският национал реализира дебютното си попадение за първенство през кампанията, след като се появи на терена в 69-ата минута.

Неговият гол обаче се оказа почетен и Борнемут загуби, така че остава сред изпадащите с 31 точки, на 3 от спасителната зона.

Манчестър Сити вече си бе гарантирал втората позиция в крайното класиране, а след успеха събра 75 точки.

С 20 по-малко пък има Тотнъм, който спечели с 3:1 визитата си на Нюкасъл.

Хьон-Мин Сон откри резултата в 27-ата минута, ала в 56-ата Мат Ричи изравни с най-красивото попадение в срещата.

След това на сцената се появи Хари Кейн.

Головата машина на „шпорите“ вкара своя гол №200 в 60-ата минута, а в 90-ата оформи крайното 3:1.