ОБЗОР: Манчестър Юнайтед с класика над Брайтън, Евертън разби Уест Хем

Резултати от двубоите за Купата на Лигата

Манчестър Юнайтед записа трета поредна победа във всички турнири, след като тази вечер се наложи с 3:0 над Брайтън в осминафинален двубой от Купата на Лигата. Само преди четири двата отбора се срещнаха в двубой от Премиър лийг, който бе спечелен с 3:2 от "червените дяволи" след изключително драматични финални минути и победно попадение на Бруно Фернандеш от дузпа в десетата минута от добавеното време втората част.

Днес нулевото равенство се запази почти до края на първата част, но в 44-ата Скот Мактоминей даде аванс за тима на Оле Гунар Солскяер. В 73-ата Мата добави един гол към сметката на „червените дяволи“, а в 80-ата Пол Погба уби интригата с трето попадение.

По същото време Евертън си осигури място на четвъртфиналите след изразителна победа с 4:1 над Уест Хем. Калвърт-Люин реализира хеттрик (11; 78; 84), а четвъртият гол за „карамелите“ бе дело на Ришарлисон (56). Почетно попадение за „чуковете“ отбеляза Снодграс в 46-ата.

По-рано днес Манчестър Сити се наложи с 3:0 над Бърнли, а Нюкасъл отстрани четвъртодивизионния Нюпорт след дузпи.

Вчера Тотнъм имаше тежък мач с Челси, който в редовното време завърши при резултат 1:1, но при дузпите „шпорите“ показаха по-точен мерник.

Последните осминафинали се играят утре. От 19:30 часа Брентфорд е домакин на Фулъм, в 21:30 Астън Вила посреща Стоук Сити, а в 21:45 е сблъсъкът Ливърпул – Арсенал.