Огромен шок на "Олд Трафорд": Палас нанесе кошмарна загуба на Юнайтед (ВИДЕО)

Домакините бяха неузнаваеми

Манчестър Юнайтед допусна шокираща загуба с 0:1 от Кристъл Палас в мач от 7-ия кръг на Висшата лига. Единственото попадение в срещата беше дело на Йоаким Андерсен в 25-ата минута. Футболистът на „орлите“ матира Андре Онана с превъзходен удар от въздуха.

С успеха Кристъл Палас задмина Манчестър Юнайтед в класирането, като вече е с 11 точки на деветото място. Воденият от Ерик тен Хаг тим е десети с 9 точки.

Гостите от Палас създадоха първата голова ситуация в срещата. Тя дойде в 11-ата минута, когато Марк Гехи засече центриране в наказателното поле, но изпрати топката покрай вратата на Андре Онана.

Отговорът на „червените дяволи“ дойде веднага. Каспер Хьойлунд излезе сам срещу вратаря, успя да го преодолее, но защитник изчисти пред голлинията.

В 25-ата минута гостите поведоха със страхотен гол. Те получиха пряк свободен удар отляво по атаката си. Еберечи Езе го изпълни. Топката стигна до далечната греда, където с плътен удар от въздуха Йоаким Андерсен разстреля Онана. Никакъв шанс за вратаря на Юнайтед в ситуацията.

Пет минути преди края на първата част Каземиро засече с глава центриране от корнер, но прати топката над напречната греда.

В началото на втората част имаше ситуации и пред двете врати. Вратарите се отчетоха с бляскави спасявания. Имаше и спорно положение. Домакините поискаха дузпа за игра с ръка, но съдийската бригада прецени, че няма основания за 11-метров наказателен удар.

В 70-ата минута Диого Далот проби чудесно и поднесе топката на Мейсън Маунт. От чиста позиция англичанинът не успя да отправи точен удар.

Три минути по-късно късметът покри „орлите“, които почти си вкараха автогол. Тайрик Мичел отклони топката посока своята врата, но за негово щастие тя излезе в ъглов удар.

Веднага след това Кристъл Палас организира бърза контраатака, която Езе предпочете да завърши сам. Неговият удар обаче беше много разочароващ.

Опитите на Ман Юнайтед да навакса изоставането си ставаха все по-отчаяни. В добавеното време Алехандро Гарначо имаше златен шанс да спаси „червените дяволи“ от загубата. Защитник на Палас обаче се хвърли самопожертвователно в краката му, за да го спре. В крайна сметка гостите удържаха аванса си и се поздравиха с крайния успех.