Порто се наложи трудно с 2:1 над Атлетик Билбао (+ВИДЕО)

Шахтьор унижи БАТЕ Борисов със 7:0 в другия мач от група H

Порто успя трудно да стигне до успех с 2:1 в домакинския си мач срещу Атлетик Билбао в двубоя от група H на Шампионска лига. Домакините поведоха чрез Ерера в 45-ата минута, а Гилермо изравни през втората част. Трите точки за "драконите" донесе попадение на Рикардо Куарешма в 78-ата минута.

Двата тима показаха сериозна борба още в началните минути на срещата, а първият точен удар в двубоя бе нанесен от Куинтеро в 16-ата минута. Порто показа по-открита и нападателна игра, но не успяваше да пробие отбраната на испанския тим.

Седем минути преди края на първата част Кристиян Тело нанесе опасен удар към вратата на гостите, а бранителят на гостите Микел Сан Хосе пък имаше най-добрата възможност за своя тим, след като ударът му бе избит със сетни сили от стража на „драконите” Фабиано.

Домакините стигнаха до попадение в последната минута на първата част. След многоходова атака Хектор Ерера бе изведен сам в наказателното поле на Билбао и с точен удар в движение прати топката в горния ляв ъгъл на гостите – 1:0.

Гилермо изравни в 58-ата минута, след като успя да мине през трима бранителя на домакините и с добър удар опъна мрежата на Фабиано.  Голът афектира домакините и за малко да се стигне до сериозен конфликт между играчите на двата тима, но главният рефер Дамир Скомина успя да укроти страстите.

„Драконите” все пак се добраха до победно попадение в 75-ата минута, а негов автор бе Рикардо Куарешма, който с прекрасен самостоятелен рейд и удар от границите на големия пеналт направи 2:1.

В другият двубой от група H Шахтьор Донецк се подигра с БАТЕ Борисов, разгромявайки ги със 7:0 на собствения им стадион. Младият бразилец Алекс Тексейра отбеляза в в 11-ата минута, а Луис Адриано удвои от дузпа в 28-ата. Дъглас Коста направи 0:3 в 35-ата, след което Луис Адриано сам довърши домакините с нови четири попадения (37`; 40`; 44`; 82` - дузпа).