Реал (М) загря за Ел Класико с разгром над Леванте (ВИДЕО+СНИМКИ)

Кристиано Роналдо се разписа на два пъти и увеличи головата си сметка за сезона на в Примера 15

Реал (Мадрид) разгроми Леванте с 5:0 и показа, че е готов за големия мач на Испания срещу Барселона след седмица. Кристиано Роналдо отбеляза два от головете за "кралете" и увеличи головата си сметка за сезона в Примера дивисион на 15. Хавиер Ернандес, Хамес Родригес и Иско добавиха по едно попадение за тима на Карло Анчелоти.

Тимът от "Сантяго Бернабеу" започна без Гарет Бейл и Карим Бензема, който дори не бе в групата за двубоя. Двамата получиха почивка от Анчелоти с оглед предстоящото гостуване на Ливърпул в Шампионската лига в сряда.

Още в 12-ата минута Игнасио Иглесиас отсъди дузпа в полза на гостите за нарушение срещу Чичарито. Кристиано Роналдо застана зад топката и изведе "кралете" напред в резултата.

Реал стигна до преднина от два гола още преди почивката, след като в 38-ата Хавиер Ернандес отбеляза третия си гол за "белия балет".

15 минути след началото на втората част Роналдо отбеляза и второто си попадение в срещата. След като получи топката по левия фланг, носителят на "Златната топка" мина покрай двама бранители на домакините и с мощен удар направи резултата класически.

В 65-ата уникален пас на Тони Кроос изведе Хамес Родригес зад отбраната на Леванте, колумбиецът овладя с рамо и без да остави топката да тупне, от воле, покачи на 4:0.

Осем минути преди края на редовното време Иско, който все по-често попада сред титулярите, оформи крайното 5:0 след прекрасна самостоятелна акция.