Реал Мадрид с доста липси в групата за мача с Жирона

Реал Мадрид с доста липси в групата за мача с Жирона
Източник: БГНЕС

Алваро Арбелоа дава почивка на част от играчите си

Наставникът на Реал Мадрид Алваро Арбелоа дава почивка на трима защитници за мача срещу Жирона, като извън групата остават Антонио Рюдигер, Алваро Карерас и Трент Александър-Арнолд. Тази вечер от 22:00 българско време мадридчани приемат Жирона на своя "Сантиаго Бернабеу".

Основните новини в състава са присъствието на цели шестима юноши в групата на тима. Фортеа, който за първи път попада в групата на първия отбор, и Янес, оставил отлични впечатления при участието си срещу Елче, което по ирония на съдбата беше точно преди реванша с Манчестър Сити. Арбелоа повтаря формулата, като този път не може да разчита на наказания заради натрупани жълти картони Мастантуоно.

Фортеа е един от най-големите таланти в школата на Реал Мадрид – футболист, който е сочен за новия Карвахал. Анчелоти го имаше на свое разположение в продължение на няколко седмици през миналия сезон по време на търсенето за десен бек след контузията на ветерана, но италианецът, известен с консервативния си подход към младежите от „Ла Фабрика“, предпочете да не го „изгаря“ предвид деликатната ситуация в отбора и го върна в дубъла.

Освен присъствието на тези двама юноши, към които се присъединяват разбира се и Тиаго, и Мануел Анхел, основната новина е завръщането на Менди. Французинът се завръща в групата, като идеята е да получи минути, за да се провери дали ще бъде на разположение за мача в Мюнхен следващата сряда. За Арбелоа възможността да разчита на защитник като Менди е от ключово значение в опита за обрат.

На вратарския пост има промяна при третия страж. Местре е върнат във втория отбор, а в списъка влиза Хави Наваро.

Групата на Реал Мадрид:

Вратари: Лунин, Фран Гонсалес и Хави Наваро.

Защитници: Карвахал, Милитао, Алаба, Асенсио, Фран Гарсия, Менди, Хуйсен и Фортеа.

Полузащитници: Белингам, Камавинга, Валверде, Чуамени, Арда Гюлер, Себайос, Мануел Анхел и Тиаго.

Нападатели: Винисиус, Мбапе, Гонсало, Брахим и Янес

Според букмейкъра WINBET домакините няма да имат проблеми да спечелят трите точки в този двубой. Вероятността за победа на Реал (Мадрид) е 76,9 процента. Шансовете за равенство са 16,7%, а за евентуален успех на гостите от Жирона 11,1%. Мачът е довечера от 22,00 часа.