Реал подчини Валенсия в Саудитска Арабия и подсигури дерби за финала на Суперкупата (СНИМКИ)

"Белия балет" успя да спечели полуфинала, въпреки многото си контузени футболисти

Реал (Мадрид) победи с 3:1 Валенсия в първия полуфинал за Суперкупата на Испания, който се изигра в Саудитска Арабия. В дебютното издание на този формат за Суперкупата мадридчани показаха много по-добра игра от "прилепите" и въпреки кадровите си проблеми, успяха да победят.

От състава на белите липсваха Еден Азар, Гарет Бейл, Карим Бензема, Марсело, Хамес Родригес, Родриго и Винисиус.

"Белия балет" стартира със самочувствие и първо Казмерио стреля опасно от далечна дистанция, а след това Рафаел Варан засече с глава центриране от левия фланг, но Хауме имаше късмет, че топката бе насочена право в него.

Валенсия се бранеше стабилно и организираше бързи контри, но в началото на двубоя нищо от това не се получаваше, а след една груба грешка на вратаря Хауме "прилепите" се озоваха в ролята на догонващи. При корнер за Реал в 16-ата минута Кроос видя, че Хауме дава указания на свой съотборник и реши да стреля директно към вратата. Стражът закъсня да реагира и само помогна на топката да се спре в мрежата.

Скоро след гола Каземиро също пробва да сюрпризира неприятно Хауме, но този път той внимаваше и не позволи да бъде прехвърлен. В 24-ата минута Феран Торес имаше претенции за дузпа, но реферът прецени, че Каземиро не е извършил нарушение срещу него.

Вторият гол обаче падна след комбинация отдясно по атаката на Реал. Карвахал подаде на Валверде, той центрира към Модрич, а Гарай блокира удара на хърватина. Топката обаче се върна към Иско, който спокойно си я нагласи на десния крак и разстреля Хауме.

В края на полувремето Лука Йович направи непростим пропуск, след като Иско нацели гредата с глава, а сърбинът от около метър не успя да преодолее стража на Валенсия.

Реал беше по-добрият отбор и в откриващите минути на втората част. Иско можеше да се разпише още веднъж и да убие интригата, но след като преодоля няколко защитници, стреля високо над вратата.  В 60-ата минута шанс се откри и пред Феде Валверде, който прати топката от външната страна на мрежата. В 66-ата Лука Модрич получи свободно пространство в наказателното поле, прецени ситуацията и с майсторски удар с външен фалц намери далечния ъгъл на вратата - 3:0.

При този резултат в игра за Валенсия влезе Черишев, а за Реал се появи Марсело. Четвърт час преди края на Куртоа му се наложи да прави първото си сериозно спасяване в мача. Ударът беше на Макси Гомес, а белгийският страж не се затрудни с това да го отрази. В 79--ата минута Куртоа се намеси добре и след шут на Дани Парехо.

Така Реал се класира за финала, който ще се изиграе в неделя от 20:00ч. В другия полуфинален мач Барселона излиза срещу Атлетико (Мадрид) утре в 21:00ч., което означава, че Суперкупата ще се реши с Ел Класико или мадридско дерби.

Валенсия: Доменек, Габриел, Кондогбия, Солер, Гамейро, Парехо, Гайа, Коклен, Вас, Торес, Гарай

Реал Мадрид: Куртоа, Карвахал, Рамос, Варан, Кроос, Модрич, Каземиро, Валверде, Йович, Иско, Менди