Рома отново е гладиаторът на Вечния град, гледа към върха (ВИДЕО)

"Вълците" са на две точки от лидера Наполи

Символичният домакин Рома победи Лацио с 2:1 на "Олимпико" в най-страстното дерби на италианския футбол.

Това бе 5-та победа от последните 6 мача за "вълците"в лигата срещу този съперник.

Успехът освен всичко изкачи тима на Еузебио ди Франческо на 3-та позиция в таблизата - на две точки зад лидера Наполи.

В 49-та минута Рома получи правото да изпълни дузпа. Бартоломеу Баштош събори Александър Коларов в наказателното поле. Диего Пероти се нае с изпълнението и не сгреши. Това беше трети негов гол срещу лациалите.

В 53-та минута Раджа Наинголан взриви тифозите в червено за втори път. Той вкара със страхотен далечен удар.

В 70-та минута Манолас игра с ръка в наказателното поле и след видео повторение бялата точка бе посочена. Имобиле я реализира и върна интригата в срещата.

До края на срещата "орлите" не успяха да осъществят натиск, въпреки че получиха 6-минутно продължение.

Загубата остави Лацио на 5-то място с актив от 28 точки.

ОБЗОР: Байер би Рома в Лига Европа и остана непобеден (ВИДЕО)

Марсилия и Аталанта с 1:1 във Франция

ОБЗОР: Дъжд от голове в полуфиналите на ЛК (ВИДЕО)

Олимпиакос би Астън Вила с 4:2, Игор Тиаго вкара на Фиорентина, но Брюж загуби

Челси пак би Тотнъм в дербито, този път с 2:0 (ВИДЕО)