Румъния и Швейцария с билет за Евро 2024

Румъния и Швейцария с билет за Евро 2024

Нидерландия също отива на голям форум

Румъния е поредният отбор, който се класира на финалите на Евро 2024. Северната ни съседка спечели директния сблъсък с Израел в група I с 2:1. Мачът се изигра на неутрален терен в Унгария заради събитията в Израел.

Еран Захави даде силен старт на Израел още във 2-рата минута, но Георге Пушкаш изравни в 10-ата, Янис Хаджи в 63-ата минута донес обрата за "жълтите".

В другия мач от групата Швейцария направи 1:1 с Косово и си подпечата визата за Германия.

Нидерландия си осигури второто място в Група "B" с 15 точки. Централният нападател на Хофенхайм Воут Вегхорст отбеляза в 12-ата минута победния гол срещу тима на Република Ирландия. Тимът на Роналд Куман спечели 5 от последните си 7 мача, като загуби два пъти само от лидера Франция. "Лалетата", които са шампиони от 1988, са неубедителни на последните европейски първенства, като не се класираха във Франция през 2016, а по време на последния континентален турнир бяха отстранени от Чехия още на осминафиналите след 0:2.

Кристиано Роналдо: Започваме Мондиал 2026 с големи надежди

Капитанът на Португалия е настроен позитивно преди старта на Световното първенство

Мбапе със заявка за трофея от Мондиал 2026

Звездата на Франция постави отборен успех пред личните си постижения на световното

ПСЖ вади €130 млн. за национали на Португалия и Нидерландия

Реал Мадрид и Манчестър Юнайтед също проявяват интерес към Матеуш Фернандеш

Нападател на Босна и Херцеговина: Не е проблем, че ни считат за аутсайдер

„Направихме нещо голямо и всички знаят кои сме“, заяви Ермедин Демирович

Официално: Балов подписа с Цървена звезда

Крилото ще започне подготовка с новия си клуб в понеделник

Капитанът на Севиля напуска след седем години в отбора

Испанския футболен клуб Севиля съобщи, че капитанът Неманя Гудел ще напусне след изтичането на договора си в края на месеца.