Русия откри стадиона в Краснодар със загуба 3:4 от Коста Рика (СНИМКИ)

Юбилярят със 100 мача за Сборная Василий Березутски се превърна в грешник и го нахокаха

Русия откри новия стадион в Краснодар със загуба 3:4 срещу Коста Рика в приятелска среща. На мача присъстваха 33 756 души, докато модерното съоръжение побира 34 291.

Руснаците записаха първа загуба при Станислав Черчесов.

В 22-ата минута гостите откриха с гол на Рандал Азофейфа, забил под гредата след грешка на Сослан Джанаев при подаване към Игор Смолников. До първия половин час костариканците вече водеха с 2:0 след попадение на Браян Руис, асистирал за първото. Александър Самедов намали в 31-ата минута, като излъга Кейлор Навас.

Защитникът на Сборная Василий Березутски, който си отбеляза автогол в края на първото полувреме, така и не получи приготвената специална награда по случай това, че през септември записа 100 мача за националния отбор. Дори пресслужбата на руския национален отбор отстраниха туита, с който го поздравиха.

През втората част нападателят на Зенит Артьом Дзюба отбеляза два гола (48’ и 61) за 3:3, но в добавеното време Джоел Кембъл реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Березутски.

Клинсман: Германия е сред фаворитите на Евро 2024

Бившият селекционер на германците е на мнение, че родината му може да спечели големия форум

Маинц оцеля, Бохум ще играе плейоф (ВИДЕО)