Селтик обърна Лацио за едно полувреме

„Детелините“ останаха на върха в група Е на Лига Европа след гол в последните секунди

Шотландският Селтик постигна ключов успех след домакински обрат срещу италианския Лацио.

„Детелините“ спечелиха с 2:1 третия си мач от група Е на Лига Европа, макар да изоставаха с 0:1 след първото полувреме.

Мануел Ладзари даде аванс на римските „орли“ пет минути преди почивката, но след нея те бяха надиграни и в крайна сметка останаха с празни ръце.

Райън Кристи възстанови статуквото в 67-ата минута, а 60 секунди преди да изтече редовното време централният защитник Кристофър Жулиен донесе успеха на Селтик.

Така взетият това лято от Тулуза срещу 8 млн. евро френски бранител вкара втория си гол за своя нов клуб, като любопитното е, че и дебютното му попадение бе в Лига Европа, при успеха с 4:1 над АИК.

След успеха шотландският гранд оглави класирането със 7 точки, с една повече от Клуж и с цели 4 от третия Лацио. Последен остава Рен с една точка от три срещи.

ОБЗОР: Байер би Рома в Лига Европа и остана непобеден (ВИДЕО)

Марсилия и Аталанта с 1:1 във Франция

ОБЗОР: Дъжд от голове в полуфиналите на ЛК (ВИДЕО)

Олимпиакос би Астън Вила с 4:2, Игор Тиаго вкара на Фиорентина, но Брюж загуби

Челси пак би Тотнъм в дербито, този път с 2:0 (ВИДЕО)