Севиля също обезсмисли реванша срещу Селта след 4:0 на "Писхуан" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Кевин Гамейро подгони Меси и Суарес по голове през 2016 г.

Миналогодишният победител в Лига Европа Севиля на практика се класира за финала на турнира за Купата на краля след класическа победа над Селта с 4:0 на своя „Писхуан” в първа полуфинална среща.

В сряда Барселона разгроми Валенсия със 7:0 и също обезсмисли реванша. Каталунците и андалусийците бяха съперници в мача за Суперкупата на Европа и Барселона спечели с 5:4 след продължения.

Два гола тази вечер отбеляза Кевин Гамейро, след като пропусна дузпа при 0:0. Той отбеляза съответно 7-ия и 8-ия си гол само за 2016 г. Само Меси (11) и Суарес (9) имат повече в топ 5 на Европа.

Севиля имаше подчертано превъзходство от самото начало. Първата по-чиста възможност се откри пред Витоло, който стреля много силно от около точката на дузпата, но пред голлинията играчи и на двата отбора пресякоха пътя на топката.

В 25-ата минута Севиля пропусна две последователни положения. Първо вратарят Рубен Бланко, макар и застанал зад голлинията, спаси удар с глава на Колоджейчак преди Нзонзи да прати на милиметри от гредата също с глава.

В следващия момент Севиля получи право на дузпа. Витоло беше прегърнат от Сержи Гомес в пеналта и реферът наду свирката. Но Бланко отрази удара на Кевин Гамейро с чудесен плонж.

Селта отвърна на удара и в 30-ата минута Сержи Гомес нацели сглобката с глава.

Точно преди почивката Севиля материализира своето превъзходство. Адил Рами скочи най-високо при корнер и заби в близкия долен ъгъл за 1:0.

Селта имаше огромни претенции за дузпа в 57-ата минута, когато Пабло Ернандес понечи да шутира мъртва топка и получи влизане с двата крака от Колоджейчак, като изглеждаше, че последният игра с топката. Реферът беше категоричен, че играта трябва да продължи с корнер.

В следващия момент Кевин Гамейро се реваншира за дузпата, която пропусна, за да удвои след контраатака.

Селта тотално хвърли кърпата и с още две нови контри Севиля вкара още два гола, дело на Гамейро (62’) и Крон-Дели (87’).

Гамейро изравни миналогодишното си постижение от 17 гола в един сезон във всички турнири, като естествено може да го надмине.

СЕВИЛЯ – СЕЛТА 4:0