ШОК! "Вълците" удушиха Челси в 95-ата минута - 2:1 (ВИДЕО)

Уулвърхемптън с драматичен обрат на "Молиню"

ШОК! "Вълците" удушиха Челси в 95-ата минута  - 2:1 (ВИДЕО)

Уулвърхемптън постигна драматична победа с 2:1 над Челси в един от най-интересните мачове от 13-ия кръг на Висшата лига, игран на стадион "Молиню". Домакините стигнаха до успеха с попадение в 95-ата минута.

Така за първи път под ръководството на Франк Лампард "сините" допускат две поредни загуби в първенството. Те остават с 22 точки и мач повече от конкурентите си. Уулвсс събра 20 т. и поглежда смело към челните позиции. В следващия кръг на "Стамфорд Бридж" гостува Уест Хем, а за Уулвърхемптън предстои визита на Бърнли.

Първият шанс се откри пред Оливие Жиру в 20-ата минута. Тогава френският национал се извиси над всички след центриране от корнер, но топката мина над напречната греда. "Вълците" отговориха 120 секунди по-късно. Педро Нето се отскубна и отправи страховит удар към долния ляв ъгъл. Едуард Менди обаче се намеси фантастично и изби.

След малко повече от половин час игра шут на Тимо Вернер беше блокиран и топката срещна ръката на Конър Коуди. Главният съдия Стюърт Атуел веднага получи сигнал от ВАР и прегледа ситуацията. Той прецени, че няма дузпа заради близката дистанция при изстрела.

В самия край на полувремето изстрел с глана на Курт Зума засече разтресе напречната греда пред погледа на безпомощния Патрисио. В 49-ата минута Вернер центрира в наказателното поле, Жиру изпревари статичния Вили Боли и засече от воле.

Патрисио изпусна топката и тя премина голлинията с целия си обем и технология подсказа на рефера, че трябва да посочи център. ВАР също се намеси да провери за засада при головата атака. Такава не беше открита и Челси поведе с 1:0! Малко по-късно гол на Фабио Силва беше отменен за засада.

Нуно Еспирито Санто реагира бързо на негативния развой и пусна в игра Адама Траоре. И в 66-ата минута "вълците" изравниха. След подаване от корнер, Даниел Поденс овладя на гърди, финтира Рийс Джеймс и Тиаго Силва и с фамозен шут матира Едуард Менди за 1:1! На повторенита обаче се видя, че е имало аут, а не ъглов удар.

После домакините можеха да стигнат до пълен обрат, но излезлият сам срещу вратаря по диагонала Нелсон Семедо реши да подава, вместо да стреля и сбърка. По-късно ВАР отмени дузпа за Уулвс, но дълбоко в добавеното време домакините спечелиха след страхотен гол на Педро Нето.