"СИНЯ" РАДОСТ В ЛОНДОН! Челси надви Тотнъм с 2:0 (ВИДЕО)

Вилиан с два гола, Сон изгонен след намеса на ВАР

Челси спечели с 2:0 гостуването си на Тотнъм от 18-ия кръг на Висшата лига. И двата гола вкара Вилиан. "Шпорите" играха близо 30 минути с човек по-малко. От игра беше изгонен Хюн-Мин Сон. Вратарят на "сините" Кепа пък за малко не пострада. Хвърлен от трибуните кен мина  близо до главата му, но за щастие не го уцели.

Тимът на Франк Лампард е четвърти в класирането с 32 точки, на шест зад третия Манчестър Сити. Тотнъм, воден от бившия мениджър на Челси Жозе Моуриньо, пък е седми с 26.

Челси спечели с 2:0 гостуването си на Тотнъм от 18-ия кръг на Висшата лига. И двата гола вкара Вилиан. "Шпорите" играха близо 30 минути с човек по-малко. От терена беше изгонен Хюн-Мин Сон. Вратарят на "сините" Кепа пък за малко не пострада. Хвърлен от трибуните кен мина  близо до главата му, но за щастие не го уцели.

Гостите откриха в 12-ата минута, когато Вилиан финтира Орие и с красив удар прати топката в мрежата на Тотнъм - 0:1.

Едва след половин час домакините стигнаха до първата си сериозна опасност пред вратата на съперника. Тогава Сисоко намери Кейн в наказателното поле, но звездата на Тотнъм стреля неточно. Последва удар на Сон, но и той мина над вратата.

В края на първото полувреме вратарят на Тотнъм Пауло Гасанига направи безумна грешка и събори Маркос Алонсо в наказателното си поле. След намесата на ВАР, съдията отсъди дузпа за Челси. Зад топката застана Вилиан и вкара - 0:2.

Тотнъм започна добре второто полувреме, но така и не стигаше до чисто голово положение. В 55-ата минута попадение на Тами Ейбрахам бе отменено поради засада. Така се стигна до 62-ата, когато "шпорите" останаха с човек по-малко. Хюн-Мин Сон изрита без топка Рюдигер и след намесата на ВАР бе пратен под душовете.

До края на мача Челси контролираше играта и заслужено си взе победата и трите точки.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ТОТНЪМ: 22. Газанига, 5. Вертонген, 4. Алдервейрелд, 24. Орие, 6. Санчес, 17. М. Сисоко, 27. Лукас Моура, 20. Деле Али, 15. Дайър, . Сон, 10. Кейн

ЧЕЛСИ: 1. Кепа, 28. Аспиликуета, 3. Маркос Алонсо, 15. Зума, 2. Рюдигер, 29. Томори, 17. Ковачич, 7. Канте, 19. Моунт, 10. Вилиан, 9. Ейбрахам
Клоп: Ливърпул ще се развива и след мен

Вижте какво каза отиващият си треньор

Шеф в Байерн обясни за изнедандващ отказ на основен вариант за треньор

Вижте какво каза Макс Еберл

Каляри и Лече разделиха по точка

ПСВ Айндховен вдигна титлата в Ередивизи

В среща от 32-ия кръг "филипсите" се наложиха зрелищно с 4:2 у дома срещу Спарта Ротердам