СЛЕД ЗРЕЛИЩЕ НА "МЕСТАЯ": Арсенал се класира на финал в Лига Европа! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Обамеянг с хеттрик, Лаказет добави четвърти гол в реванша с Валенсия

Арсенал разби с 4:2 Валенсия на "Местая" в зрелищен реванш от полуфиналите на Лига Европа и си осигури участие в битката за трофея. "Артилеристите" имаха аванс от 3:1 след първия мач в Лондон.

Подобно на двубоя на "Емиратс" Валенсия започна вихрено и поведе още в 11-ата минута. Разписа се Кевин Гамейро. Той засече на празна врата подаване на Родриго след бърза контра на домакините - 1:0. Малко по-късно Родриго можеше да вкара втори гол, но ударът му срещна тялото на неговия съотборник Гамейро на метър пред голлинията.

Също както и в първия мач Арсенал бързо стигна до изравнителен гол. В 17-ата минута Лаказет свали с глава към Обамеянг, който отбеляза изключително майсторско попадение от границата на наказателното поле. В 32-ата габонецът стреля точно, но в ръцете на Нето. След това пък изстрел на Лаказет облиза страничната греда.

Пет минути след началото на второто полувреме Лаказет смълча "Местая"! Топката се озова в него след грешка на Хосе Гая. Французинът се се завъртя и я прати в мрежата - 1:2.

В 59-ата минута се стигна до ново равенство. Гамейро се разписа за втори път в мача. Само десет минути след това интригата окончателно се изпари. Обамеянг се възползва от отлична асистенция на Мейтланд-Найлс и неубедителна намеса на Гедеш, за да засече топката във вратата - 2:3.

Обамеянг ознаменува отличната си игра с хеттрик, който оформи минута преди края. Той вкара след хубав извеждащ пас на Мхитарян и зверски шут под гредата.

Габонецът и Лаказет забиха общо седем гола в двете срещи с Валенсия, с което продължават да дърпат Арсенал към трофей, въпреки слабия сезон на тима във Висшата лига. Именно спечелване на финала в Лига Европа е единственият път за тима към участие в ШЛ следващия сезон.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ВАЛЕНСИЯ: Нето, Пичини, Гарай, Паулища, Гая, Вас, Парехо, Коклен, Гедеш, Родриго, Гамейро

АРСЕНАЛ: Чех, Майтланд-Найлс, Монреал, Сократис, Кошчелни, Колашинац, Торейра, Джака, Йозил, Лаказет, Обамеянг