Солскяер: Явно ще трябва да минем по трудния път до финала

Надявах се най-после да сме домакини във Фа Къп, но пак не се получи, допълни спецът

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Оле Гунар Солскяер коментира жребия за 1/4-финала за ФА Къп веднага след като тимът му отстрани Челси след успех с 2:0 на “Стамфорд Бридж”.

Жребият бе изтеглен минути след края на двубоя и отреди “Червените дяволи” да гостуват на Уулвърхамптън. Норвежецът не бе особено доволен от този факт и заяви, че явно тимът му ще трябва да извърви трудния път до финала, след като в предишните два кръга бе гост последователно на лондонските Арсенал и Челси.

“Отново сме гости! След Арсенал и Челси се надявах този път поне да сме домакини. Но това е положението. Ще играем с Уулвс навън. Явно ще трябва да извървим трудния път до финала. Те са много тежък съперник”, смята Солскяер.

След това той бе помолен да коментира срещата с Челси и представянето на неговите играчи.

“Представихме се фантастично. Тактиката ни проработи. Бях помолил футболистите в центъра на терена - Андер, Пол и Неманя - да действат малко по-напред, да опитват да влизат в наказателното поле по-често и това се получи.

В същото време защитата ни през второто полувреме, когато бяхме притиснати, се справи фантастично. Крис Смолинг не бе играл два месеца, но се представи брилянтно в този двубой”, допълни специалистът.

ОБЗОР: Байер би Рома в Лига Европа и остана непобеден (ВИДЕО)

Марсилия и Аталанта с 1:1 във Франция

ОБЗОР: Дъжд от голове в полуфиналите на ЛК (ВИДЕО)

Олимпиакос би Астън Вила с 4:2, Игор Тиаго вкара на Фиорентина, но Брюж загуби

Челси пак би Тотнъм в дербито, този път с 2:0 (ВИДЕО)