Срив за Гьозтепе в Турция (ВИДЕО)

Три дузпи водят до обрат срещу тима на българина

Гьозтепе на Станимир Стоилов се срина изненадващо в шампионата, допускайки обрат при визитата на Коджаелиспор за 2:3.

Тимът на българина водеше комфортно в резултата с 2:0 до 83-ата минута, но след последния съдийски сигнал остана с празни ръце.

В главно действащо лице се превърна именно реферът на двубоя Сарпер Сака, отсъдил три дузпи за домакините в заключителните минути.

Гостите от Измир удариха точно преди почивката, когато точен бе Кенет Мама.

В средата на втората част Гьозтепе удвои чрез Кубилай Канацизкуш. В 83-ата минута домакините върнаха едно попадение чрез Кандиас, разписал се от дузпа. Отново от бялата точка португалецът бе точен, а хеттрикът му бе оформен дълбоко в добавеното време.

С поражението Гьозтепе пропусна да дръпне с 11 на третия Чорум. Отборът на Стоилов е втори, а това място класира за Сюпер Лиг "Гьозтепе". До края на сезона остават само 6 кръга.