Тотнъм прободе "светците" с 4:1 след коледен подарък от съдията Майк Дийн (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тотнъм прободе "светците" с 4:1 след коледен подарък от съдията Майк Дийн (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Шпорите" направиха пълен обрат за 4:1 и подобриха клубен рекорд, но съдията даде пресилена дузпа с червен картон

Със съдийски реверанс и пропусната дузпа от Хари Кейн Тотнъм победи Саутхемптън с 4:1 като гост в последния мач от 18-ия кръг на Висшата лига и отново е само на точка от 4-ия Арсенал. Върджил ван Дайк даде преднина на „светците” още в 69-ата секунда, но „шпорите” направиха пълен обрат след две попадения с глава на Деле Али и Хари Кейн. Реферът Майк Дийн помрачи мача с пресилена дузпа за гостите и директен червен картон за Нейнтън Редмънд, но съдбата си върна за несправедливостта и Хари Кейн повдигна чим под топката при 11-метровия удар и би ужасно високо в аут, което не попречи на лондончани да вземат трите точки с човек повече до края с още две  попадения на резервата Хьон мин Сон и втори гол на Деле Али в 50-ия му мач за тима.

Челси, Ливърпул, Манчестър Сити, Арсенал и Манчестър Юнайтед спечелиха своите срещи този кръг и Тотнъм знаеше, че му трябва победа, за да поддържа темпото. Задачата бе трудна, защото Саутхемптън имаше само две загуби във Висшата лига у дома през 2016 година, и двете от Челси, но днес Тотнъм стана вторият отбор, който си тръгва с пълен актив от южния бряг. За първи път под ръководството на Клод Пюел Саутхемптън получи четири гола в един мач, а Тотнъм подобри клубния си рекорд за най-много точки в първенството за една календарна година, завършвайки 2016-а с общо 71.

Началото беше като от коледен филм на ужасите за отбора на Маурисио Почетино. Джеймс Уорд-Праус центрира от фаул отляво, а желаният от редица грандове Върджил ван Дайк скочи най-високо и с глава обърна в долния ляв ъгъл – 1:0 след само 69 секунди игра.

Едва след 10-ата минута гостите се отърсиха от първоначалния шок и започнаха да създават опасни атаки. Ориол Ромеу попречи на Ерикен в последния момент, а пред другата врата Дани Роуз и Ян Вертонген подред се хвърляха, за да блокират опитите на Нейтън Редмънд и Джей Родригес.

Тотнъм изравни сякаш от нищото в 19-ата минута, когато Муса Дембеле пусна на левия фланг за Муса Сисоко, чието центриране се вдигна нагоре от гърба на Редмънд и дойде на отлична височина за Деле Али, който насочи в горния десен ъгъл и изравни чрез напречната греда – 1:1.

Преди паузата Ванияма имаше добра възможност, но Фонте и Форстър заедно попречиха на кениеца да се разпише.

Втората част започна много по-добре за Тотнъм. В 52-ата минута Кристиян Ериксен центрира от корнер на първа греда, там Хари Кейн избяга от пазача си и с глава разстреля Форстър отблизо и осъществи пълния обрат – 2:1.

Съдията Майк Дийн директно повлия на крайния изход на мача в 57-ата минута. Той свири пресилена дузпа за опит на Нейтън Редмънд да спре откъсващия се към вратата Деле Али, който остана на крака, продължи да играе и пропусна. Съдията обаче със закъснение даде дузпа и извади директен червен картон на Редмънд, който не можеше да повярва. Съдбата сякаш наказа Тотнъм и от бялата точка Хари Кейн с левия крак премести чим, който повдигна топката и ударът му с десния отиде високо в трибуните.

С човек по-малко Клод Пюел опита да играе за точка, включвайки Душан Тадич и Шейн Лонг, но контрите на Тотнъм ставаха все по-опасни и Ериксен мощно нацели напречната греда от фронтална позиция.

В 85-ата минута Ериксен опита да „хвърли” пас над защитата за Хьон мин Сон, но рикошет от Ориол Ромеу насочи топката към корееца дори по-удобно на крак и той с нисък шут по диагонала покачи на 3:1, за да реши всичко.

Саутхемптън се предаде и две минути по-късно Дани Роуз се включи по лявото крило и намери Деле Али, който прецизно завъртя в далечния долен десен ъгъл за крайното 4:1.

Тотнъм е пети с 36 точки, на една зад Арсенал и с 3 пред Манчестър Юнайтед. На 31 декември /събота/ Саутхемптън е домакин на Уест Бромич, а на 1 декември /неделя/ Тотнъм гостува на Уотфорд в лондонско дерби.

Висша Лига 16/17

ПО   Отбор М П Р З Голове Г. ТО
1 0 Челси 18 15 1 2 38:11 27 46
2 0 Ливърпул 18 12 4 2 45:21 24 40
3 0 Ман Сити 18 12 3 3 39:20 19 39
4 0 Арсенал 18 11 4 3 39:19 20 37
5 0 Тотнъм 18 10 6 2 33:13 20 36
6 0 Ман Юнайтед 18 9 6 3 27:18 9 33
7 -1 Евертън 18 7 5 6 23:21 2 26
8 1 Саутхемптън 18 6 6 6 18:20 -2 24
9 1 Уест Бромич 18 6 5 7 23:22 1 23
10 -1 Уотфорд 18 6 4 8 22:30 -8 22
11 -1 Уест Хям 18 6 4 8 23:32 -9 22
12 1 Борнемут 18 6 3 9 23:31 -8 21
13 1
Днес се навършва една година от трагедията с Диого Жота и Андре Силва

Днес, 3-и юли, се навършва една година от катастрофата, отнела живота на Диого Жота и брат му Андре Силва

Реал Мадрид официално отрече, че ще взима Енцо Фернандес

От Реал Мадрид публикуваха официално изявление, отричащо всякакви контакти с халфа на Челси Енцо Фернандес

Раздялата на Милан с Леао още не е коментирана в клуба

Директорите на италианския Милан са се срещнали с представителите на Рафаел Леао и са изложили план за потенциална раздяла с португалеца за сума в рамките на 60-70 милиона евро, като това би могло да бъде и под формата на наем със задължение за закупуване на футболиста от Тотнъм или Манчестър Юнайтед, съобщава Sky Sport Italia

Роналдо възкреси Португалия за обрат срещу Хърватия (ВИДЕО)

ВАР отмени гол на “ватрените” в 15-ата минута на добавеното време

Испания мина с класика през Австрия за 1/8-финал (ВИДЕО)

“Ла Фурия Роха” с първа победа от 16 години насам в елиминации на Мондиал

Нотингам се раздели с треньора си

Нотингам Форест официално обяви раздялата с Витор Перейра, който е бил информиран в много необичайно време за това, че е освободен.

Популярно