Трима французи носят успех на Милан над Рома (ВИДЕО)

Адли с дебютен гол за "росонерите"

Милан срази Рома с 3:1 в дербито от 20 кръг на Серия А. На "Сан Сиро" домакините наредиха 5 поредни победи за първенство пред собствена публика, а на трибуните бе Жозе Моуриньо, изтърпяващ наказание, след като бе изгонен в двубоя с Аталанта в предходния кръг.

Дебютен гол на Ясин Адли даде тон за триумфа на Милан. Френският халф вкара за пръв път в мач от топ 5 на Европа след 805 дни, след като за последно стори това с екипа на бившия си тим Бордо. Халфът елиминира елегантно бранителя на "вълците" Расмус Кристенсен, а последвалият му удар не остави шанс на резервния страж на гостите Миле Свилар.

След почивката "росонерите" удвоиха заслужено. Центриране в наказателното поле на Симон Кяер намери на втора греда Оливие Жиру, за когото бе лесно с глава да се разпише. За френския таран това бе трети пореден сезон, в който той реализира двуцифрен брой. попадения за тима от "Сан Сиро".

Гостите от Рим се върнаха в двубоя в 69-ата минута, когато Леандро Паредес намали от дузпа. Точна на спора сложи трети различен френски футболист - Тео Ернандес, завършил красива атака на домакините със силен удар с левия крак.

Победата позволи на Милан да се утвърди в топ 3 и да се изплъзне на Фиорентина, изпуснал по-рано през деня да спечели срещу закъсалия Удинезе (2:2). Тимът на Стефано Пиоли е с 42 точки, на цели 9 от лидера Интер и на 4 зад Ювентус. За Рома това бе трети пореден мач без успех във всички турнири, а отборът, воден от Жозе Моуриньо, остава на незавидната 9-а позиция.

Ансу Фати иска пак в Барселона

В момента играе под наем в Брайтън

Артета и Сака щастливи след успеха в дербито

Вижте какво казаха от лагера на Арсенал след 3:2 над Тотнъм

Гуардиола: Титлата още е далеч

"Мисля, че Арсенал няма да загуби точки, знаем какво трябва да направим"

Изчислено: Мъри спечели 70% от мачовете с Гьозтепе

Станимир Стоилов изпълни успешно мисията и върна отбора в елита

Бетис и Севиля поделиха по точка в красиво дерби (ВИДЕО)

Двата отбора изиграха интригуващ мач, но вкараха само два гола

Фиорентина засили Сасуоло към Серия Б с пет гола (ВИДЕО)

Ла Виола все още вярва в класирането си за Европа

ПАОК и Десподов се върнаха в битката за титла в Гърция (ВИДЕО)

Солунският гранд победи АЕК Атина с 3:2

ПСЖ е шампион на Франция за 12-ти път! (ВИДЕО)

Парижани си гарантираха титлата след като Олимпик Лион победи Монако с 3:2

Виляреал наниза три гола на Райо Валекано в преследването на зона "Европа"(ВИДЕО)