УНИКАЛНА ДРАМА! Вратарски гаф провали Милан в 92-та минута (ВИДЕО+СНИМКИ)

Интер ликува с 1:0 в "Дерби дела Мадонина"

Интер победи драматично Милан с 1:0 в голямото градско дерби от деветия кръг на италианската Серия А.

„Дерби дела Мадонина“ бе под номер 222 в историята и се игра пред 78 725 зрители на легендарния стадион „Джузепе Меаца“ при страхотна атмосфера, а единственото попадение падна във втората минута от добавеното време след грешка на вратаря Джанлуиджи Донарума.

Иначе феновете и на двата гранда се бяха постарали с хореографията. Тези на домакините работиха върху своята три месеца.

Тя запълваше три от секторите. Надписът пред "Курва норд" гласеше: "Символът на миланезите", с огромна змия и знаме с цветовете на Милано, като имаше и гавра с дяволи - символ на "росонерите".

На "Курва суд" пък чакаше отговор с надпис на диалект, както и две ръце на дявол, разкъсващи змията с цветовете на "синьо-черните".

В неделя вечер не бе горещо само на трибуните, въпреки липсата на попадения, защото две такива бяха отменено още преди почивката, а освен това Интер удари и греда.

Домакините започнаха по-добре, макар гостите да отправиха първите два удара след контраатаки.

Изстрелите на Сусо и Чалханоглу обаче не намериха целта, докато гол на Мауро Икарди в 11-ата минута бе отменен заради засада, потвърдена от ВАР.

Веднага след това Романьоли почти не си вкара автогол, а в 22-ата минута Джанлуиджи Донарума изби в корнер опасен удар с глава на Иван Перишич, участвал за стотен път в мач от Калчото.

Малко преди това играта бе спряна заради сблъсък между Раджа Наинголан и Лукас Билия.

Двамата имаха нужда от лекарска намеса, аржентинецът получи жълт картон, а бившият халф на Рома поиска смяна в 27-ата минута след ново единоборство с Билия и в 30-ата бе заменен от Борха Валеро.

Три минути по-късно Де Фрай нацели лявата греда на Донарума, отразил впоследствие удара на Весино. След още пет минути Вършалко стреля, а Икарди се размина на сантиметри с попадение.

В 42-ата и Милан вкара такова чрез Мусакио, което обаче също бе отменено заради засада, потвърдена от ВАР.

След това Весино пропусна да се разпише, а точно преди почивката и Чалханоглу не сполучи, така че почивката дойде при нулево реми, а след нея и двата тима имаха шансове да спечелят.

Първо Политано не намери целта от изгодна позиция, а след това Донарума спаси пред голлинията лошо върната топка от Билия.

В 61-ата минута Весино пропусна, докато в 80-ата същото стори и Сусо. Скоро след това Донарума отново трябваше да се намесва решително, но именно той сгреши фатално във втората минута на добавеното време.

Стражът бе несигурен при едно центриране на Весино и позволи на дебнещия Икарди да донесе успеха на домакините.

Така аржентинецът вкара в пето поредно дерби с Милан и продължи победната серия на Интер, която вече включва седем двубоя.

Тази на „росонерите“ от осем срещи без поражение пък приключи по най-драматичния начин и те вече изостават със 7 точки от градския опонент, който вече има с дузина успехи повече в историята на шампионатните дербита.

ИНТЕР - МИЛАН 1:0
1:0 Икарди (90+2')

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ИНТЕР: Самир Ханданович, Шиме Върсалко, Милан Скриняр, Стефан де Фрай, Квадо Асамоа, Раджа Наинголан, Матиас Весино, Марсело Брозомич, Иван Перешич, Матео Полинато, Мауро Икарди;

МИЛАН: Джанлуиджи Донарума, Давиде Калабрия, Матео Мусакио, Алесио Романьоли, Рикардо Родригес, Франк Кесие, Лукас Билия, Джакомо Бонавентура, Сусо, Хакан Чалханоглу, Гонсало Игуаин.