В ГЛАЗГОУ: Рейнджърс разби Селтик в последното дерби за сезона (ВИДЕО)

Шампионите спечелиха „Олд Фърм“ с 4:1 и са пред ново историческо постижение

Рейнджърс спечели последното за сезона дерби в Шотландия срещу Селтик, разбивайки своя голям съперник с категоричното 4:1 у дома.

Възпитаниците на Стивън Джерард си осигуриха титлата предсрочно, но днес зарадваха своите фенове с един от най-изразителния „син“ успех в „Олд Фърм“ от 21 г. насам.

Основна вина за тежкото поражение на „детелините“ носи халфът Калъм МакГрегър, който получи жълт картон в 24-ата минута, а в 26-ата бе изгонен заради още един такъв.

При атаката след второто му нарушение пък Кемар Руф откри резултата, ала скоро след това гостите все пак изравниха.

В 30-ата минута точен бе звездата на тима Одсон Едуар, но в 33-ата Алфредо Морелос отново даде аванс на Рейнджърс.

След почивката домакините нанизаха още две безответни попадения, дело на Кемар Руф (57) и на заменилия го Джърмейн Дефоу (90+2), за да си гарантират успеха и аванс от 23 точки на върха в класирането пред Селтик.

Освен това, Рейнджърс запази шанса си да стане едва вторият в историята отбор, триумфирал в шотландското първенство без нито една загуба.

Наставникът Стивън Джерард пък може да се похвали с факта, че е спечелил 4 от 5-те си домакинства срещу Селтик начело на „сините“, които пък са безгрешни на своя земя през сезона – 17 успеха в 17 мача.

ОБЗОР: Байер би Рома в Лига Европа и остана непобеден (ВИДЕО)

Марсилия и Аталанта с 1:1 във Франция

ОБЗОР: Дъжд от голове в полуфиналите на ЛК (ВИДЕО)

Олимпиакос би Астън Вила с 4:2, Игор Тиаго вкара на Фиорентина, но Брюж загуби

Челси пак би Тотнъм в дербито, този път с 2:0 (ВИДЕО)