Вратар за 50 милиона провали Юнайтед срещу Арсенал (ВИДЕО)

ВАР отменя гол за "червените дяволи" и дузпа за домакините

Арсенал спечели голямото дерби на кръга във Висшата лига след 3:1 над Манчестър Юнайтед на своя стадион "Емирейтс" в Лондон. Сблъсъкът бе решен дълбоко в добавеното 8-минутно продължение, след като първо Андре Онана допусна изключително лек гол, дело на Деклан Райс, а след това Жезус довърши "червените дяволи". Преди това двата тима си бяха разменили по едно попадение в рамките на 120 секунди.

В 27-ата минута Кристиан Ериксен отне топката в собствената половина и проби в тази на домакините, след което пусна хитър пас в дълбочина към Маркъс Рашофорд. Юношата на Юнайтед успя да стигне до топката, след което я задържа продължително преди да я запрати във вратата на Арън Рамсдел. Попадението дойде при първия точен удар на гостите, което не е нещо ново за Арсенал. Статистиката показва, че от началото на годината тимът на Микел Артета е инкасирал в 7 различни двубоя за първенство гол след първия удар на съперника.

Отговорът на Арсенал този път бе мълниеносен. Минута по-късно резултатът вече бе 1:1, а в прегръдките на своите съотборници бе Мартин Йодегор, който бе оставен да стреля от границата на наказателното поле в долния ляв ъгъл на вратата на Андре Онана. За новия страж на Манчестър това бе шести инкасиран гол в рамките на последните 3 срещи.

Второто полувреме предостави още страсти на феновете. След час игра реферът посочи бялата точка, след като Кай Хаверц бе препънат от Арън Уан Бисака при пробив в наказателното поле. Повторенията показаха, че има съприкосновение в областта на колената на двамата играчи. Въпреки това ВАР убеди Антъни Тейлър, че е сгрешил и решението му бе отменено. В заключителните 15 минути мениджърът на гостите Ерик тен Хааг включи в игра Хари Магуайър и ветерана Джони Евънс, а също и Гарначо. Именно последният вкара за 1:2 120 секунди преди края на редовното време, но ВАР отмени гола заради наличие на тънка засада. За да дойде 96-ата минута. Тогава безумна грешка на Онана остави Юнайтед с празни ръце. След центриране от ъглов удар Деклан Райс успя да спре топката на гърди, след което стреля, а вратарят на гостите не успя да избие удара, въпреки че бе в неговия ъгъл. В последната минута Жезус се откъсна от отбраната и успя да излезе очи в очи със стража, след което прати топката в далечния му ъгъл за 3:1. Така Арсенал успя да поправи грешката си от предния кръг, когато записа домакинско 2:2 с Фулъм.

Сасуоло шокира Интер и запази шансове за спасение (ВИДЕО)