Юве подпечата титлата, дръпна с 18 точки на върха в Италия! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Сензацията Мойс Кийн влезе от пейката и три минути по-късно донесе осмия пореден успех над Емполи

Италианският шампион Ювентус направи поредната си крачка към осма поредна титла.

„Старата госпожа“ постигна осма поредна победа над Емполи, налагайки се с минималното 1:0 у дома в третия мач от XXIX кръг на Серия „А“.

В отсъствието на контузения Кристиано Роналдо в герой за „бианконерите“ се превърна 19-годишният юноша на тима Мойс Кийн.

Младокът, който се разписа по веднъж в дебютните си два старта като титуляр за националния отбор на Италия в рамките на седмица, влезе от пейката в 69-ата минута и само три по-късно вкара единствения гол в срещата.

След нея Ювентус вече има 78 точки, с цели 18 повече от втория Наполи, който е с мач по-малко, но надали дори в Неапол вярват, че ще могат да наваксат изоставането си в оставащите осем кръга.

Иначе мачът в Торино изненадващо започна равностойно, а първите добри ситуации за гол сензационно се откриха пред гостите. Нападателят им Крунич обаче пропусна на два пъти,

В 31-ата минута и Ювентус създаде  голово положение - Блес Матюиди центрира към Марио Манджукич и хърватският нападател стреля с глава, но стражът Бартломей Драговски спаси с вещина.

Домакините заиграха по-силно след почивката, а сред най-дейните на терена бе Федерико Бернардески.

Той първо тества стража Драговски с далечен изстрел, а малко след това уцели напречната греда след подаване на Алекс Сандро отляво.

В 72-ата минута 19-годишният Мойс Кийн изведе шампионите напред в резултата.

Тийнейджърът се появи в игра три минути по-рано на мястото на Матюиди и получи чудесен пас с глава от Манджукич.

Младокът стреля между двама бранители, получи се лек рикошет в крака на защитник от Емполи, а топката се озова във вратата.

В 79-ата минута Кийн можеше да вкара и второ попадение, ала пропусна, но въпреки това Ювентус взе своето и вече може да изстудява шампанското.

ОБЗОР: Байер би Рома в Лига Европа и остана непобеден (ВИДЕО)

Марсилия и Аталанта с 1:1 във Франция

ОБЗОР: Дъжд от голове в полуфиналите на ЛК (ВИДЕО)

Олимпиакос би Астън Вила с 4:2, Игор Тиаго вкара на Фиорентина, но Брюж загуби

Челси пак би Тотнъм в дербито, този път с 2:0 (ВИДЕО)