Ювентус на крачка от Мемфис Депай

Ювентус на крачка от Мемфис Депай

Вижте подробности за трансфера

Барселона и Ювентус водят все по-усилени преговори за нападателя Мемфис Депай. Двата клуба обсъждат няколко варианта за осъществяване на сделката и търсят пресечната точка помежду си, съобщава "Мундо Депортиво".

28-годишният нидерландец бе привлечен на "Камп Ноу" със свободен трансфер миналото лято. В момента обаче той се оказа ненужен в клуба след привличането на толкова много атакуващи футболисти. Затова каталунците търсят начин да се освободят от него, още повече, че клюбът има нужда да намали бюджета си за заплати, за да може да картотекира новите си играчи.

В същото време Ювентус търси поливалентен футболист за атаката, който да може да действа както по крилата, така и в ролята на централен нападател. Депай се вписва идеално в този профил и затова торинци са се насочили именно към него.

Първият вариант е двата клуба да се договорят за директна продажба срещу невисока сума. Обсъжда се обаче и опцията за отдаване под наем със задължителна клауза за откупуване. При втория вариант обаче има една уловка и това е фактът, че договорът на Депай изтича следващото лято. Затова каталунците първо трябва да го убедят да преподпише до 2024 година, след което може да го пуснат под наем в Юве с клауза за откупуване на стойност 20 милиона евро.

И докато Барса и Юве водят интензивни преговори за нидерландеца, още няколко клуба следят отблизо ситуацията и са готови да се намесят в битката за подписа му. Сред тях са Манчестър Юнайтед, Тотнъм, Нюкасъл, Лион и Пари Сен Жермен. За момента обаче Ювентус е с едни гърди пред конкурентите си.

Валенсия с нов разочароващ резултат, не успя да победи Майорка на "Местая"(ВИДЕО)

Затъването на "прилепите" продължава с пълна сила

Ханзи Флик ще реши след края на сезона дали да остане в Барселона

Германският треньор се наслаждава на ежедневието си в настоящата ситуация

Дортмунд на 6 точки от върха в Бундеслигата (ВИДЕО)

„Жълто-черните“ спечелиха дербито на двете Борусии

Милан иска да си върне Тиаго Силва

41-годишният защитник прекрати договора си с Флуминензе

Интер се провали срещу Болоня и отпадна на 1/2-финалите за Суперкупата (ВИДЕО)

Това се случи след дузпи

Фабиан Нюрнбергер влезе като смяна за Дармщад при ремито срещу Падерборн (ВИДЕО)

Двата тима завъртяха реми 2:2

Огромен скандал избухна в Нова Зеландия: Наказаха национал за 5 години

Причината за това са нелегални залози

Къртис Джоунс: Салах се извини пред отбора

Той даде интересно интервю след ремито с Лийдс

Голям проблем за Борнемут! Тайлър Адамс пропуска три месеца заради травма в коляното

Това обяви мениджърът на тима Андони Ираола