Ювентус запази надежди за топ 8 и потопи Бенфика (ВИДЕО)

Ювентус запази надежди за топ 8 и потопи Бенфика (ВИДЕО)

Ювентус записа изключително ценен успех с 2:0 у дома срещу Бенфика в двубой от 7-ия кръг на Шампионската лига.

Кефрен Тюрам откри резултата в 55-ата минута, а девет по-късно Уестън Маккени оформи крайния резултат за „Старата госпожа“. Благодарение на победата торинският гранд си осигури място в плейофите и запази шансове за влизане в топ 8, което би донесло директно класиране за осминафиналите. За „лисабонските орли“ загубата сериозно намали надеждите за продължаване напред в турнира.

Двубоят стартира с по-активна игра на домакините, които организираха няколко обещаващи нападения, но така и не стигнаха до сериозна опасност пред вратата.

Бенфика изчакваше своя шанс на бърз преход и го получи в 7-ата минута, когато Судаков пробва удар от далечна дистанция, но Микеле Ди Грегорио се намеси сигурно.

Само минута по-късно и тимът от Торино записа първия си точен изстрел чрез Кенан Йълдъз, ала и стражът на гостите Анатолий Трубин реагира навреме и отрази удара.

В 18-ата минута турският футболист по почти същия начин преодоля двама защитници и отправи удар, но този път кълбото премина на сантиметри покрай дясната греда.

Пет минути по-късно неточност при изнасянето на топката от страна на Ювентус позволи на Судаков да я открадне пред наказателното поле и да шутира мощно по земя. Микеле Ди Грегорио се намеси решително, а след това и Кели трябваше светкавично да изчисти, за да не позволи на нахлуващия Павлидис да се възползва.

Само две минути по-късно нова непредизвикана грешка в центъра на терена позволи на Бенфика да създаде поредна опасност, но ударът на Престиани се оказа неточен.

В 37-ата минута събитията се пренесоха пред другата врата, където след заучено положение при корнер топката стигна до Фабио Мирети, който стреля с глава, но над вратата.

Бенфика влезе по-активно след почивката и стигна до първата си сериозна ситуация в 51-ата минута, когато Павлидис отправи удар от ръба на наказателното поле, а след рикошет топката премина опасно близо до вратата.

Три минути по-късно Ювентус отговори с добре изградена атака – Калюлю центрира отдясно към включилия се от втора линия Уестън Маккени, но изстрелът му от движение попадна право в ръцете на Трубин.

В 56-ата минута домакините стигнаха до откриване на резултата. Кефрен Тюрам овладя топката пред наказателното поле, намери си място за удар и с плътен шут по земя порази близкия ъгъл за 1:0.

В 64-тата минута резултатът бе удвоен. Уестън Маккени направи двойно подаване с Джонатан Дейвид и изскочи очи в очи с вратаря на съперника, след което хладнокръвно реализира за 2:0.

В 74-ата минута късметът се усмихна и на гостите, след като Уестън Маккени не успя да реализира от близка дистанция – Анатолий Трубин отрази удара му с помощта на гредата.

Три минути по-късно „лисабонските орли“ създадоха нова опасност, когато Аурснес опита далечен изстрел, който премина на сантиметри от целта.

Малко след това, в 79-ата минута, след преглед с ВАР португалците получиха дузпа за нарушение на Бремер срещу Леандро Барейро при опит за изчистване. Павлидис обаче се подхлъзна при изпълнението и пропиля наказателния удар.

В 86-ата минута Енцо Баренечеа стреля с глава, но Ди Грегорио внимаваше и уверено улови топката.

СЪСТАВИ: 

ЮВЕНТУС: Ди Грегорио, Калюлю, Бремер, Кели, Камбиазо, Тюрам, Локатели, Мирети, Маккени, Йълдъз, Дейвид

БЕНФИКА: Трубин, Дедич, Араухо, Отаменди, Дал, Аурснес, Барейро, Судаков, Престиани, Шьелдеруп, Павлидис