Босът на Ред Бул обясни успеха: Болидите ни нямат системата КЕРС

Босът на Ред Бул обясни успеха: Болидите ни нямат системата КЕРС

"Имахме притеснения относно надеждността й и не искахме да рискуваме", обяви Кристиян Хорнер

Болидите на Ред Бул не са имали инсталирана системата "KERS" в колите си по време на първия състезателен уикенд на новия сезон във Формула 1 в Австралия, предаде Би Би Си.

Двамата пилоти на тима Себастиан Фетел и Марк Уебър не са разчитали на системата по време на квалификацията и състезанието, в което краен победител бе именно защитаващият титлата си световен шампион Фетел. Това призна минути след финала в Мелбърн босът на тима на Ред Бул Кристиян Хорнер.

Както е известно, след края на квалификацията в Мелбърн всички специалисти се чудеха защо Ред Бул не използват системата (при активация тя дава около 60 конски сили по-голяма мощност на болидите).

"Нямахме изобщо "KERS, защото преценихме, че така ще е по-добре за колата. Имахме някои притеснения за надеждността й и не искахме да рискуваме", призна Хорнер. 

Хамилтън амбициран за по-добро представяне

Люис Хамилтън е готов и неговият отбор Ферари е "напълно концентриран" да влезе с пълна сила в Гран при на Нидерландия във Формула 1 този уикенд.

ОФИЦИАЛНО: Кадилак обяви Ботас и Перес като пилоти за догодина

Новият отбор във Формула 1 - Кадилак, най-накрая обяви пилотите, които ще карат за тима в дебютния му сезон в шампионата

Кадилак "краде" кадри на Ред Бул с повече пари

Новият тим във Формула 1 Кадилак се опитва да привлече опитни хора от Ред Бул, като им предлага по-високи възнаграждения

Ясно е какво прави Хорнър след уволнението от Ред Бул

Кристиан Хорнър и семейството му карат лятната си почивка на луксозна яхта на Адриатическото крайбрежие

Шефът на Ферари: Подценихме ситуацията с Хамилтън

Ръководителят на отбора на Ферари във Формула 1 Фредерик Васьор призна, че са подценили предизвикателството, което имаше пред Люис Хамилтън при преминаването му в Скудерията от Мерцедес

Леклер: Ще се борим за възможно най-доброто класиране

Пилотът на Ферари посочи целта пред отбора

Фетел се връща във Формула 1, но не като пилот

Четирикратният шампион във Формула 1 Себастиан Фетел заяви, че може да си представи бъдеща роля в спорта, но изключи възможността за завръщане като пилот.

Историята показва, че Оскар Пиастри ще стане шампион

Традицията в последното десетилетие и половина сочи така

Верстапен: Няма да вземем още победи през сезона

Световният шампион във Ф1 обясни, че само може да се ядосва