Фернандо Алонсо ще пропусне Гран при на Австралия

Фернандо Алонсо ще пропусне Гран при на Австралия

Испанецът Фернандо Алонсо ще пропусне Гран при на Австралия от Формула 1, след като му беше препоръчано да почива по-дълго време.

Испанецът Фернандо Алонсо ще пропусне Гран при на Австралия от Формула 1, след като му беше препоръчано да почива по-дълго време.

Пилотът на Макларън имаше желание да кара в първия кръг за годината, но опасенията от получаване на ново мозъчно сътресение го отказаха.

"Няма следи от контузия, но Алонсо трябва да ограничи значително физическите натоварвания в следващите седмици. Ако ли не, той рискува да получи ново мозъчно сътресение. Взехме това решение, за да избегнем рисковете за неговото здраве. Фернандо разбира това и приема лекарските препоръки", написаха от Макларън на официалния си уебсайт.

33-годишният Алонсо катастрофира на 22 февруари и прекара три нощи в болница. Той не успя да се включи в последните предсезонни тестове в Барселона, където с болид на Макларън се изявяваше тестовият пилот Кевин Магнусен. 

Верстапен: Все едно играехме на Марио Карт

Макс определи състезанието в Монако за скучно

Норис: Беше дълго и тежко състезание, но пък забавно

Британецът определи триумфа си за сбъдната мечта

Обратно най-високо на подиума: Норис триумфира в Монако (ВИДЕО)

Втора победа за британеца през сезона

Цолов с първи думи след успеха

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов говори след победата в Монако.

Никола Цолов с рекорд във Формула 3 (ВИДЕО)

Никола Цолов постави рекорд с успеха си в основното състезание по улиците на Монако от  Формула 3.

Брилянтен Цолов триумфира в Монако (ВИДЕО)

Изключителен успех за българина

По примера на Хамилтън: Строл също с наказание за утре

Второ поредно наказание за канадеца

Хамилтън с наказание заради инцидента с Верстапен

Люис ще стартира 7-и в Гран при на Монако

Доминацията на Леклер в Монако продължава

След като беше най-бърз и в двете петъчни тренировки преди домашната си Гран При на Монако Шарл Леклер даде най-доброто време и в последния час за подготовка преди квалификацията в Княжеството