Фетел продължава по шампионски - трети пол-позишън за сезона

Фетел продължава по шампионски - трети пол-позишън за сезона

Световният шампион Себастиан Фетел спечели квалификацията за място преди неделното състезание от Формула 1 за Гран При на Китай. Германският пилот на Ред Бул записа време от 1:33.706 минути и утре ще потегли пръв на пистата в Шанхай.

Световният шампион Себастиан Фетел спечели квалификацията за място преди неделното състезание от Формула 1 за Гран При на Китай. Германският пилот на Ред Бул записа време от 1:33.706 минути и утре ще потегли пръв на пистата в Шанхай.

 

Това е трети полпозишън от три старта за сезона във Формула 1 за Фетел, който спечели първите две състезания в Австралия и Малайзия. Фетел печели квалификация за място за 18-и път в кариерата си.

 

Ако победи утре Себастиан Фетел ще стана първият пилот след Михаел Шумахер (Германия) през 2004-та година, който печели първите три старта от новия сезон във Формула 1.

 

Втори и трети ще потеглят съотборниците в Макларън съответно Дженсън Бътън (1:34.421 минути) и Люис Хамилтън (1:34.463 минути). Нико Росберг от тима на Мерцедес ще стартира четвърти, следван от двойката на ферари Фернандо Алонсо и Фелипе Маса. Вторият пилот на ред Бул - Марк Уебър ще потегли едва 18-ти, след като имаше проблеми със своя болид и катастрофира по време на първия кръг на квалификацията. Седемкратният световен шампион Михаел Шумахер с Мерцедес остана 14-и в квалификациите.

 

Стартова решетка за Гран При на Китай:

 

1. Себастиан Фетел (Германия), Ред Бул - 1:33.706 минути

2. Дженсън Бътън (Англия), Макларън - 1:34.421

3. Люис Хамилтън (Великобритания), Макларън - 1:34.463

4. Нико Розберг (Германия), Мерцедес - 1:34.670

5. Фернандо Алонсо (Испания), Ферари - 1:35.119

6. Фелипе Маса (Бразилия), Ферари - 1:35.145

7. Хайме Алгуерсуари (Испания), Торо Росо - 1:36.158

8. Пол ди Реста (Шотландия), Форс Индия - 1:36.190

9. Себастиан Бюеми (Швейцария), Торо Росо - 1:36.203

10. Витали Петров (Русия), Лотус Рено

Във Формула 1 почетоха Ники Лауда

На днешния ден преди 6 години почина легендарният австрийски пилот Ники Лауда, който има три световни титли във Формула 1 и до последно работи като неизпълнителен директор в тима на Мерцедес

Верстапен: Заложих всичко на старта срещу Пиастри

Нидерландецът триумфира на Имола

Норис: Добро състезание за нас; Ред Бул бяха твърде добри

Ландо остана втори на подиума на Имола

Лекция на Верстапен му донесе триумф на Имола (ВИДЕО)

Световният шампион победи двата пилота на Макларън за трети пореден успех в Емилия-Романя

Пиастри тръгва първи в Гран при на Емилия-Романя, тежки катастрофи белязаха квалификацията (ВИДЕО)

Състезанието в неделя е от 16:00 часа

Верстапен: Бъдещото ми зависи от следващите състезания

Нидерландецът говори преди Гран при на Емилия-Романя

Пиастри и Норис спечелиха двойна победа за Макларън в първата тренировка в Италия

Карлос Сайнс даде трето време за Уилямс

Цолов с 12-то време в единствената тренировка на Имола

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов даде 12-то време на тренировката от третия състезателен уикенд за сезон 2025, който се провежда на пистата „Имола“

Хамилтън няма търпение да кара за Ферари пред италианска публика

Люис Хамилтън призна, че е развълнуван да кара първото си състезание за Ферари в Италия, но каза, че концентрацията му остава същата, както за всеки друг уикенд