ФОРМУЛА 1: Пилотите на „Мерцедес“ недостижими във Франция

ФОРМУЛА 1: Пилотите на „Мерцедес“ недостижими във Франция

Валтери Ботас и Люис Хамилтън с най-добри времена в първата свободна тренировка

Пилотите на „Мерцедес“ Валтери Ботас и Люис Хамилтън дадоха най-добри времена в първата свободна тренировка преди неделното Гран при на Франция, което е седми кръг от шампионата във Формула 1.

Финландецът Ботас направи най-бърза обиколка на пистата "Пол Рикар" в Льо Кастейет за 1 минута и 33.448 секунди. Второ време на 0.335 секунди изоставане записа световният шампион Люис Хамилтън, докато с трето време остана Макс Верстапен от Ред Бул на 0.432 секунди.

Времена в Топ 6 в сутрешната сесия дадоха още мексиканецът Серхио Перес, французинът Естебан Окон и австралиецът Даниел Рикардо.

От 16:00 часа днес е втората свободна тренировка. Квалификацията за място на стартовата решетка е в събота.

Ландо Норис: Мечтаех за този момент

Чувството е отлично, радва се Хюлкенберг

Пълно класиране във Формула 1

Норис навакса 8 точки от лидера Пиастри

Хаос на "Силвърстоун" и триумф на Норис (ВИДЕО)

Нико Хюлкенберг с първи подиум в кариерата

Прекратиха състезанието на "Силвърстоун" от Формула 3, Цолов остана 20-и (ВИДЕО)

Българинът тръгна от първа позиция, но дъждът обърка тотално надпреварата

Верстапен тръгва първи на „Силвърстоун“(ВИДЕО)

Четирикратният световен шампион изпревари Оскар Пиастри и Ландо Норис

Льоклер над всички на Силвърстоун в последната тренировка

Пилотът на Ферари Шарл Льоклер направи силна заявка преди квалификацията за Гран При на Великобритания

Хорнер: Макс иска да остане в Ред Бул и през 2026г.

Директорът на отбора на Ред Бул от Формула 1 Кристиан Хорнер заяви, че Макс Верстапен възнамерява да остане в тима и за следващата година, въпреки спекулациите за преминаване в Мерцедес,

Ландо Норис най-бърз във втората свободна тренировка на „Силвърстоун“

Пилотът на Макларън бе над всички преди Гран При на Великобритания във Формула 1

Никола Цолов тръгва първи на „Силвърстоун“(ВИДЕО)

Българинът спечели квалификациите за Гран При на Великобритания