Хамилтън беше най-бърз в първата свободна тренировка в Абу Даби

Британецът се нуждае от второ място, за да си гарантира световната титла

Лидерът в генералното класиране Люис Хамилтън с "Мерцедес" беше най-бърз в първата свободна тренировка преди неделното състезание за Гран при на Абу Даби.

Състезанието в Абу Даби е последен кръг от сезона във Формула 1. Хамилтън оглави класирането с време 1:43.476 минута, като изпревари със 133 хилядни от секундата съотборника си и единствен конкурент за титлата Нико Розберг (Германия).

Британецът, победител в Абу Даби през 2011 година, има 17 точки аванс пред Розберг и се нуждае от второ място, за да си гарантира трофея във Формула 1 за втори път след 2008 година.

На трето място в първата свободна тренировка завърши Фернандо Алонсо (Испания) с "Ферари" с изоставане от 1.708 секунда. Четвърти на 1.858 минута е миналогодишният победител и трикратен шампион в Абу Даби Себастиан Фетел (Германия) с "Ред Бул", който обаче отдавна загуби шансове да защити световната си титла.  Пето време време даде австралиецът Даниел Рикардо също с "РедБул". Той е с пасив от 1.885 секунда след Хамилтън.

Втората свободна тренировка е по-късно днес.
Верстапен отнесе конкуренцията и тръгва първи в Маями (ВИДЕО)