Хамилтън моли Бътън за помощ

Хамилтън моли Бътън за помощ

Макларън навива шампиона да кара за Люис

Люис Хамилтън призова съотборника си в Макларън Дженсън Бътън да му помогне в борбата за титлата.

Световният шампион от 2008 г. се позова на класирането при пилотите, в което той изостава с 21 точки от лидера Фернандо Алонсо, докато Бътън е на 42 т. от първото място два кръга преди края на сезона.

"И двамата ще караме на максимум, за да спечелим възможно повече точки за отбора", заяви лукаво Хамилтън.

"Ясно е, че и двамата изоставаме от първото място, но Дженсън е по-назад. Аз имам реални шансове, така че ми трябват точки. Не знам какво ще се случи. Мартин (Уитмарш - шефът на Макларън) ще каже какво да правим. Знам само, че трябва да се класирам възможно по-напред и ще е фантастично Дженсън да ми помогне."

В същия дух се изказа и Уитмарш. "Люис все още е в борбата. Математически не е невъзможно Дженсън да спечели титлата, но изглежда доста трудно на практика", заяви босът.

След провала си в Гран При на Корея, където остана 12-и и не взе точки, Бътън обяви, че ще се бори за титлата, докато има теоретични шансове. Той обаче изрази увереност, че от Макларън няма да поискат да става втора цигулка на Хамилтън.

Ред Бул са сигурни, че Верстапен ще остане завинаги при тях

Изпълнителният директор корпоративни проекти и инвестиции в Ред Бул Оливер Минцлаф изрази увереност, че четирикратният световен шампион във Формула 1 Макс Ферстапен ще завърши кариерата си в тима

Верстапен: Не сме губили титлата, защото не бяхме в борбата за нея

4-кратният световен шампион във Формула 1 Макс Верстапен обясни, че не чувства като загуба това, че не успя да се пребори за пета поредна титла и Ландо Норис го детронира с 2 точки разлика на финала на сезон 2025

Верстапен ще се състезава с №3 във Формула 1

Пилотът на „Ред Бул“ трябваше да отстъпи №1 на новия световен шампион Ландо Норис

Льоклер: Догодина ще се върнем в битката за титлата

“Вярвам, че ще сме по-силни”, добави пилотът на Ферари

ОФИЦИАЛНО: Португалия се завръща във Формула 1

Португалия ще се завърне в календара на Формула 1 през 2027 и 2028 г. като част от двугодишно споразумение на FIA с португалското правителство и местния организационен комитет

Барикело: Хамилтън по-добре да не критикува Ферари

Рубенс Барикело прекара 6 сезона като съотборник на Михаел Шумахер във Ферари и е много добре запознат с нравите и политическия климат в Маранело

 Норис получи трофея от Формула 1

На галавечер на ФИА в Ташкент

В Абу Даби: Цолов с осмо и 16-то време в последните тестове

Сезонът във Формула 2 завърши официално днес

Карлос Сайнц си пожела да стане шампион във Формула 1

За него няма значение кога ще грабне титлата