Хамилтън продължава да мачка в Китай

Хамилтън продължава да мачка в Китай

Британецът за трета поредна година ще потегли първи в Шанхай

Пилотът на Мерцедес Люис Хамилтън се пребори за полпозишън в Гран при на Китай, изпреварвайки минимално съотборника си и основен конкурент Нико Розберг.
 

След като бе най-бърз и в трите свободни тренировки, британецът записа обиколка в квалификацията за 1.35,782 мин, а Розберг остана само на 0,042 сек зад него.

От трета позиция на пистата "Шанхай" ще потегли Себастиан Фетел, от четвърта и пета - пилотите на Уилямс Фелипе Маса и Валтери Ботас, следват Кими Райконен, Даниел Рикардо, Ромен Грожан, Фелипе Насър и Маркус Ериксон.

Времето в Шанхай се оказа неочаквано топло и дори горещо. В хода на квалификацията температурата на асфалта се вдигна до +43 градуса.

За Хамилтън това е 41-ия пол полпозишън в кариерата му, трети пореден в Китай и трети от три старта този сезон.

Тимът на Мерцедес не е губил в квалификация тук от 2012 г. 

Азербайджан в календара на Формула 1 до 2030 година

Гран При на Азербайджан ще остане в календара до 2030 година, съобщи Формула 1 в изявление в събота преди тазгодишното състезание в Баку.

Ландо Норис спечели последната тренировка преди Гран при на Азербайджан

Ландо Норис беше най-бърз в последната тренировка за Гран При на Азербайджан, старт от световния шампионат във Формула 1.

Фернандо Алонсо: Ако колата е добра, следващият сезон ще ми е последен

„Всичко зависи от това как ще се чувствам догодина – физически и психически“

Хамилтън над всички във втората тренировка преди ГП на Азербайджан

Втори остана неговият съотборник Шарл Льоклер

Формула 1 с три нови спринта през 2026г.

От Формула 1 обявиха календара за спринтовите състезания през 2026 г., които ще бъдат 6 на брой

Хамилтън: Кадилак направи правилния избор за пилоти

Седемкратният световен шампион Люис Хамилтън похвали отбора на Кадилак за избора му на пилоти за неговият дебютен сезон във Формула 1

Шефът на Макларън обясни размяната на Монца между Пиастри и Норис

Главният изпълнителен директор на Макларън Зак Браун коментира лаконично размяната на позициите на пилотите на тима в Гран При на Италия на “Монца” в неделя

Напрежението в Макларън не е стигнало след объркването на Монца

Макс Верстапен се върна на най-високото стъпало на подиума с убедителна светкавична победа от старта до финала в Монца, но след състезанието всички говореха за вътрешните напрежения в отбора на Макларън

Никола Цолов говори сред свои снимки в галерия Good Point

Автомобилната звезда със специална пресконференция на 16 септември в София