Хамилтън спечели променливата квалификация на Ред Бул Ринг

Хамилтън спечели променливата квалификация на Ред Бул Ринг

Розберг и Фетел са съответно 7-ми и 9-ти след наказания

 Световният шампион Люис Хамилтън спечели квалификацията за Гранд При на Австрия на Ред Бул Ринг. Както през целия уикенд, така и днес дъждът не пропусна да направи условията на пистата много трудни. 

Облаците се вдигнаха чак по средата на последната трета част и три минути преди края на сесията, всички участници, разпределящи си първите десет места на старта, сложиха ултрамеките сликове и записаха летящите си обиклки. В тези променливи условия, най-бърз се оказа Хамилтън с време 1.07.922.

Втори зад него остана съотборникът му Нико Розберг, но германецът ще бъде наказан с пет места утре, тъй като смени скоростната си кутия след като катастрофира по-рано днес в третата свободна тренировка. Себастиан Фетел,  който записа четвърто време също ще бъде наказан и ще започне девети утре по същата причина. 

Така в неделя зад Хамилтън ще стартират Нико Хулкенберг, Дженсън Бътън и Кими Райконен. 

Фернандо Алонсо: Ако колата е добра, следващият сезон ще ми е последен

„Всичко зависи от това как ще се чувствам догодина – физически и психически“

Хамилтън над всички във втората тренировка преди ГП на Азербайджан

Втори остана неговият съотборник Шарл Льоклер

Формула 1 с три нови спринта през 2026г.

От Формула 1 обявиха календара за спринтовите състезания през 2026 г., които ще бъдат 6 на брой

Хамилтън: Кадилак направи правилния избор за пилоти

Седемкратният световен шампион Люис Хамилтън похвали отбора на Кадилак за избора му на пилоти за неговият дебютен сезон във Формула 1

Шефът на Макларън обясни размяната на Монца между Пиастри и Норис

Главният изпълнителен директор на Макларън Зак Браун коментира лаконично размяната на позициите на пилотите на тима в Гран При на Италия на “Монца” в неделя

Напрежението в Макларън не е стигнало след объркването на Монца

Макс Верстапен се върна на най-високото стъпало на подиума с убедителна светкавична победа от старта до финала в Монца, но след състезанието всички говореха за вътрешните напрежения в отбора на Макларън

Никола Цолов говори сред свои снимки в галерия Good Point

Автомобилната звезда със специална пресконференция на 16 септември в София

Хамилтън най-накрая е бил доволен от колата на "Ферари"

7-кратният световен шампион Люис Хамилтън за втори пореден ден заяви, че е доволен от колата на Ферари на „Монца“

Формула 1: Верстапен ликува на „Монца“(ВИДЕО)

Нидерландецът спечели Гран при на Италия във Формула 1