Хамилтън стопира преговорите с Мерцедес, иска много пари

Хамилтън стопира преговорите с Мерцедес, иска много пари

Британецът получава по 27 милиона на година в момента

Преговорите между Люис Хамилтън и Мерцедес за новия договор на 7-кратния световен шампион във Формула 1 отново са спрели заради финансовите изисквания на пилота. Информацията е на британския вестник The Daily Mail. 

Настоящият договор на Хамилтън с тима изтича в края на този сезон и двете страни винаги са твърдели, че подновяването му е едва ли не формалност. Дори се появиха твърдения, че финансовите условия не са пречка за новия договор, но се оказа, че точно парите са това, по което не могат да се споразумеят Тото Волф и Хамилтън.

Сега Люис се състезава за годишна заплата в размер на 27 милиона британски лири, по информация на The Mail, като ще получи и 15 милиона паунда бонус ако спечели световната титла. С оглед на хода на сезона Волф явно ще си спести тези 15 милиона, но Хамилтън иска тази сума да бъде добавена към фиксираната му заплата от следващия сезон.

Също така, Люис иска да подпише „дългосрочен договор”, докато от тима са готови да му предложат контракт за един сезон с опция за още един. И последната пречка е свързана с желанието на Хамилтън да остане обвързан с Мерцедес след края на кариерата си на пилот – британецът иска 10-годишен договор, за да е посланик на марката с годишна заплата от 10 милиона лири, като тази сума е била категорично отхвърлена.

„Люис трябва да снижи финансовите си изисквания, за да се стигне до подписването на договор – твърди източник от Мерцедес пред изданието. – В момента финансовите изисквания на двете страни са много различни.”

 

Ландо Норис най-бърз във втората свободна тренировка на „Силвърстоун“

Пилотът на Макларън бе над всички преди Гран При на Великобритания във Формула 1

Никола Цолов тръгва първи на „Силвърстоун“

Българинът спечели квалификациите за Гран При на Великобритания

Хамилтън най-бърз в първата тренировка на Силвърстоун

Пилотът на Ферари показа отлично темпо пред двете коли на Макларън

Хамилтън за Верстапен: Бих му препоръчал Мерцедес

"Самият той е в страхотен отбор", отбеляза седемкратният световен шампион

Хамилтън: Бих препоръчал Верстапен на Мерцедес

Седемкратният световен шампион във Формула 1 Люис Хамилтън също коментира ситуацията около Макс Верстапен и неговият бивш тим – Мерцедес

Карлос Сайнц няма интерес да ходи в Ред Бул

На фона на засилващите се спекулации, че Макс Верстапен ще се раздели с Ред Бул и ще премине в Мерцедес още за сезон 2026 във Формула 1, Карлос Сайнц беше попитан преди Гран При на Великобритания дали би имал интерес към преминаване в екипа на Биковете

Верстапен готов да подкара Мерцедес

Тото Волф издаде за тайни разговори

Кадилак още не знае кои ще са пилотите им догодина

Кадилак все още е далеч от финализиране на пилотския си състав за следващия сезон във Формула 1

Формула 1 изтегли с 24 часа Гран при на Азербайджан догодина

Първите предсезонни тестове ще бъдат закрити за медии и фенове