Льоклер грабна полпозишъна в Остин, Верстапен шести

Льоклер грабна полпозишъна в Остин, Верстапен шести

Нидерландецът напусна очертанията на трасето и обиколката му бе изтрита

Шарл Льоклер ще потегли от първата позиция в неделното Гран При на САЩ. Макс Верстапен записа най-бързо време в самия край на квалификацията, но обиколката му бе изтрита заради напускане на очертанията на пистата. Така нидерландецът ще стартира от шеста позиция. Второ време даде Ландо Норис, а трети остана Люис Хамилтън.

В последните три минути на Q1 на практика всички бяха на пистата и имаше сериозен трафик. Верстапен даде първо време – 1:35.346 мин. Сайнц бе втори, следван от Перес и Льоклер. Хамилтън излезе начело с 1:35.091 мин. Албон се измъкна девети, което свали Юки Цунода в зоната на изпадащите. Там се озова и Фернандо Алонсо.

Даниел Рикардо даде десето време, Кевин Магнусен – седмо. Алонсо и съотборникът му Ланс Строл, който също се озова в дъното, не прескочиха Q1. Заедно с тях от битката след цялото разместване отпаднаха още Хюлкенберг, Албон и Сарджънт.

Уикендът за Гран При на САЩ продължава в 20:30 часа българско време днес с втората квалификационна сесия. Тя ще определи реда за стартиране за петия спринт за годината, който ще се проведе в неделя от 1:00 часа сутринта българско време. Надпреварата за Гран При на САЩ е предвидена за 20:00 часа в неделя

Шефът на Формула 2 с огромно признание за Цолов

“Никола е фаворитът за титлата”, заяви Бруно Мишел

Верстапен обявявя бъдещето си преди домашното си състезание

Бъдещето на Макс Верстапен във Формула 1 може най-накрая да бъде окончателно потвърдено по време на състезателния уикенд за Гран При на Нидерландия на пистата "Зандворт", смята бившият нидерландски пилот Роберт Доорнбос

Шефът на Формула 1: Сезонът ще завърши в Европа, ако войната продължи

Президентът на Формула 1 Стефано Доменикали заяви, че шампионатът през 2026-a ще приключи в Европа, ако конфликтът в Близкия изток направи невъзможно провеждането на състезанията в Катар и Абу Даби

Норис счита, че напрежението е върху лидера във Формула 1

Антонели влиза в лятната пауза с убедителна преднина от 50 точки в генералното класиране

Норис за триумфа си в ГП на Унгария във Формула 1: Чувствах се много уверен (ВИДЕО)

„Атакувах като луд“, заяви пилотът на Макларън

Формула 1: Норис ликува в Гран при на Унгария (ВИДЕО)

Верстапен остана втори, Антонели допълва тройката