Наказания от десет места за Фетел доближава Хамилтън до титлата

Фетел е наказан с 10 места в стартовата решетка заради използването на пети двигател през сезона

Шансовете на Люис Хамилтън да спечели трета световна титла във Формула 1 още този уикенд в Гран при на САЩ се увеличиха, след като стана ясно, че Себастиан Фетел ще бъде наказан с 10 места в стартовата решетка. Санкцията е заради смяна на двигателя.

Хамилтън ще защити титлата от миналия сезон, ако спечели на „Остин”, а Фетел завърши трети или по-назад. Преди състезанието в САЩ Фетел е втори в генералното класиране, но изостава на 66 точки зад пилота на Мерцедес. Седем точки зад Фетел и съотборника на британеца – Нико Розберг.

Фетел обаче ще стартира в САЩ не по-напред от 11-а позиция, защото самият немски пилот потвърди в четвъртък, че неговото Ферари ще бъде с общо пети двигател за сезона, което надвишава лимита от четири и затова ще бъде наказан с 10 места на стартовата решетка след квалификацията.

Така Хамилтън е на път да стане първият британски пилот, който успешно защитава титлата си във Формула 1. Трета титла ще го изравни с рекордьора на Великобритания по титли Джаки Стюарт.

Хорнър: Взели сме над 220 служители от Мерцедес

Босът на австрийския тим опроверга слуховете, че негови служители искат да преминат при "сребърните стрели"

Леклер очаква по-оспорван сезон във Формула 1

През тази година вече вече се стигна до двама различни победители от Макс Верстапен

Формула 1: Изненадващ победител в Маями (ВИДЕО)