Нико Розберг вярва, че може да спечели титлата

Нико Розберг вярва, че може да спечели титлата

Той не завърши Гран при на Италия

Нико Розберг заяви, че се нуждае от чудо, за да спечели титлата във Формула 1 през този сезон.

Нико Розберег не завърши Гран при на Италия, след като три обиколки преди края на състезанието на пистата „Монца” двигателят на болида му се запали.

По този начин Люис Хамилтън постигна целта си и увеличи своята преднина пред Розберг в класирането на 53 точки.

„Заради проблема с двигателя и победата на Люис сега се нуждае от едно малко чудо за Формула 1, ако нещата със световната титла трябва да се получат“, сподели Розберг.

„Знам обаче какво говори в моя полза – борбеният дух. Да се предам не присъства в моя речник от думи. Все още вярвам, че мога да стана световен шампион”, добави германецът.

„Сега е важно отново да спечеля няколко състезания. Има още седем кръга и имам още седем шанса да побеждавам”, каза още Нико Розберг.

Следващото състезание от календара на Формула 1 е след две седмици за Гран при на Сингапур. Досега германецът никога не е печелил нощното състезание в Сингапур.

ОФИЦИАЛНО: Албон преподписа с Уилямс до 2027 година

Отборът от Формула 1 Уилямс официално обяви удължаването на договора на тайландско-британския пилот Алекс Албон до сезон 2027.

Бурята във Формула 1 тепърва предстои

Керванът на Ф1 ще се отправи към пистата “Зандвоорт”, като това ще бъде 12-ото състезание за годината

Цолов за слуховете около Формула 1: Опитвам се да се дистанцирам от това

Българският пилот Никола Цолов заяви, че иска да се дистанцира от непрестанните слухове за потенциалното му преминаване във Формула 1 през следващия сезон

Никола Цолов ще кара болида на "Рейсинг Булс" на 27 август

Българският пилот във Формула 2 Никола Цолов ще направи първия си тест с автомобил от Формула 1 на 27 август на пистата „Имола“

Верстапен ще отбележи последното състезание на Зандвоорт със специална каска

Четирикратният световен шампион Макс Верстапен показа специалната каска, с която ще се състезава в домашната си Гран При на Нидерландия следващата седмица

Никола Цолов прави първия си тест на болид от Формула 1

Българският пилот Никола Цолов ще направи първия си тест с болид от Формула 1 в края на този месец на трасето "Имола", съобщава италианският журналист от Моторспорт - Джакопо Рава.