ОФИЦИАЛНО: Алекс Албън ще кара за Уилямс през 2022 година

ОФИЦИАЛНО: Алекс Албън ще кара за Уилямс през 2022 година

Той прекара сегашния сезон като резервен пилот на Ред-Бул, но ще се завърне на решетката идния сезон

 Бившият пилот на Ред Бул и Торо Росо Алекс Албън ще се завърне на стартовата решетка във Формула 1 през 2022 година с тима на Уилямс, това обявиха по-рано днес от базирания в Гроув екип.

Тайландецът остана извън Формула 1 през този сезон, след като загуби своето място в Ред Бул от Серхио Перес. Въпреки това той остана част от семейството на Ред Бул и е официален тестови и резервен пилот както на Ред Бул, така и на Алфа Таури. В Уилямс Албън ще си партнира с Никола Латифи, който очаквано запази своето пилотско място и ще започне своя трети сезон в Гроув.

„Фантастично е да можем да потвърдим нашия пилотски състав за 2022. Изключително сме развълнувани от новия ни състав, като и двамата пилоти носят страхотна смесица от младост и опит, които не само ще бъдат много подходящи за екипа, но и ще ни помогнат да направим следващата стъпка в нашето развитие.

„Алекс е един от най-вълнуващите млади таланти в автомобилния спорт, но идва с голямо количество опит във Формула 1 от времето си в Ред Бул. Неговите многобройни подиуми подчертават скоростта му като пилот и знаем, че той веднага ще се почувства като у дома си с отбора в Гроув. Междувременно Никола постоянно ни впечатлява през последните три години със своята упорита работа, усърдие и позитивно отношение. Той продължи да се развива през цялото си време в Уилямс и се превърна във впечатляващ пилот от Формула 1, както се вижда от точките му, отбелязани през този сезон.

Формула 1 с три нови спринта през 2026г.

От Формула 1 обявиха календара за спринтовите състезания през 2026 г., които ще бъдат 6 на брой

Хамилтън: Кадилак направи правилния избор за пилоти

Седемкратният световен шампион Люис Хамилтън похвали отбора на Кадилак за избора му на пилоти за неговият дебютен сезон във Формула 1

Шефът на Макларън обясни размяната на Монца между Пиастри и Норис

Главният изпълнителен директор на Макларън Зак Браун коментира лаконично размяната на позициите на пилотите на тима в Гран При на Италия на “Монца” в неделя

Напрежението в Макларън не е стигнало след объркването на Монца

Макс Верстапен се върна на най-високото стъпало на подиума с убедителна светкавична победа от старта до финала в Монца, но след състезанието всички говореха за вътрешните напрежения в отбора на Макларън

Никола Цолов говори сред свои снимки в галерия Good Point

Автомобилната звезда със специална пресконференция на 16 септември в София

Хамилтън най-накрая е бил доволен от колата на "Ферари"

7-кратният световен шампион Люис Хамилтън за втори пореден ден заяви, че е доволен от колата на Ферари на „Монца“

Формула 1: Верстапен ликува на „Монца“(ВИДЕО)

Нидерландецът спечели Гран при на Италия във Формула 1

Люис: Страхотно е да си на Монца като пилот на Ферари

Хамилтън завърши 5-и в квалификацията, но ще стартира от 10-а позиция

Ферстапен спечели квалификацията на "Монца"

До нидерландеца ще застане Ландо Норис