ОФИЦИАЛНО: Ботас ще кара за Алфа Ромео от догодина

ОФИЦИАЛНО: Ботас ще кара за Алфа Ромео от догодина

Той ще наследи в отбора своя сънародник Кими Райконен

Валтери Ботас ще се присъедини към отбора на Алфа Ромео за началото на сезон 2022 обявиха от базирания в Хинвил екип.

Деветкратният победител в надпревари от шампионата ще се присъедини към Алфа Ромео след пет години в Мерцедес, където записа всичките си девет успеха. Първият от тях дойде още в четвъртия му старт с екипа на световните шампиони в Гран При на Русия през 2017.

„Отваря се нова глава в моята състезателна кариера: Радвам се да се присъединя към Алфа Ромео от 2022 година, което ще бъде ново предизвикателство с емблематичния производител. Алфа Ромео е марка, която не се нуждае от представяне, те са написали няколко страхотни страници от историята на Формула 1 и ще бъде чест да представлявам тази марка.

 

„Потенциалът на съоръженията в Хинвил е ясен и се наслаждавам на възможността да помогна на екипа да се изкачи напред, особено с новите правила през 2022 г., които дават възможност на екипа да направи скок в представянето. Благодарен съм за доверието, което екипът ми оказа, и нямам търпение да отплатя вярата им: гладен съм както винаги да се състезавам за резултати и, когато дойде времето, за победи.

„Познавам добре Фред [Васьор] и с нетърпение очаквам да опозная останалата част от екипа, с който ще работя, да изградя отношения, толкова силни, колкото тези, които имам в Мерцедес. Гордея се с постигнатото в Бракли и съм изцяло съсредоточен върху завършването на работата, докато се борим за поредната световна титла, но също така очаквам с нетърпение новите предизвикателства, които ме очакват догодина“, заяви 32-годишният финландец.

В Алфа Ромео той ще наследи своя сънародник Кими Райконен, който през миналата седмица обяви своето оттегляне от Формула 1 в края на годината. Мястото на Ботас в Мерцедес пък ще бъде заето от младата британска звезда Джордж Ръсел, като това се очаква да бъде официални потвърдено в близките дни.

Договорът на Ботас с екипа на Алфа Ромео е за повече от една година.

Ландо Норис: Мечтаех за този момент

Чувството е отлично, радва се Хюлкенберг

Пълно класиране във Формула 1

Норис навакса 8 точки от лидера Пиастри

Хаос на "Силвърстоун" и триумф на Норис (ВИДЕО)

Нико Хюлкенберг с първи подиум в кариерата

Прекратиха състезанието на "Силвърстоун" от Формула 3, Цолов остана 20-и (ВИДЕО)

Българинът тръгна от първа позиция, но дъждът обърка тотално надпреварата

Верстапен тръгва първи на „Силвърстоун“(ВИДЕО)

Четирикратният световен шампион изпревари Оскар Пиастри и Ландо Норис

Льоклер над всички на Силвърстоун в последната тренировка

Пилотът на Ферари Шарл Льоклер направи силна заявка преди квалификацията за Гран При на Великобритания

Хорнер: Макс иска да остане в Ред Бул и през 2026г.

Директорът на отбора на Ред Бул от Формула 1 Кристиан Хорнер заяви, че Макс Верстапен възнамерява да остане в тима и за следващата година, въпреки спекулациите за преминаване в Мерцедес,

Ландо Норис най-бърз във втората свободна тренировка на „Силвърстоун“

Пилотът на Макларън бе над всички преди Гран При на Великобритания във Формула 1

Никола Цолов тръгва първи на „Силвърстоун“(ВИДЕО)

Българинът спечели квалификациите за Гран При на Великобритания