Отличен Никола Цолов триумфира в Монако (ВИДЕО)

Отличен Никола Цолов триумфира в Монако (ВИДЕО)

Това е трета победа за българина във Формула 2

Българският талант Никола Цолов триумфира в състезанието от Формула 2 по улиците на Монако и записа поредния впечатляващ успех в кариерата си. Късметът също бе на страната на младия пилот, след като основният му съперник Рафаел Камара отпадна малко след задължителното си влизане в бокса.

След българина финишираха Алекс Дън и Дино Беганович, които допълниха челната тройка.

За Цолов това е втора поредна победа в Княжеството, след като преди година спечели основното състезание във Формула 3. Успехът е и трети за него през настоящия сезон във Формула 2, като му донесе нови 25 точки в генералното класиране.

Българският пилот потегли отлично и още в началото се настани непосредствено зад лидера Рафаел Камара. До средата на надпреварата двамата успяха да се откъснат от останалите, а Цолов неотлъчно следваше бразилеца в битката за първата позиция.

В 32-ата обиколка Никола влезе в бокса за задължителната смяна на гуми, като престоят му бе съпътстван от леко забавяне. Камара реагира обиколка по-късно и се върна на трасето с комфортен аванс от над 25 секунди.

Скоро след това обаче лидерът допусна грешка. При напрегнат момент на трасето бразилецът докосна предпазната стена, блокира колелата си и излетя от пистата, което сложи край на състезанието му. Така Цолов се озова на втора позиция зад Куш Майни, който все още не беше изпълнил задължителното си спиране в бокса, а това отвори пътя на българина към нова престижна победа в Монте Карло.

НАГРАЖДАВАНЕ