Потвърдено: Пламен Кралев ще кара във Формула 2 този сезон

Потвърдено: Пламен Кралев ще кара във Формула 2 този сезон

“Много съм развълнуван от участието си във Формула 2 тази година и възможността да развия способностите си, да стана по-конкурентен", сподели родният пилот

Пламен Кралев бе потвърден официално за участие за сезон 2011 на Формула 2. Родният ас е десетото име, което намира място в престижния списък.

Кралев участва във Формула 2 и през 2010 г., а в “Монца” записа първата си точка и 10-о място, стартирайки от 17-а позиция. Преди това българинът се състезава в GP2 Asia, но признава, че възроденият от FIA шампионат преди две години е най-добрият избор за него.

“Много съм развълнуван от участието си във Формула 2 тази година и възможността да развия способностите си, да стана по-конкурентен.

Желанието ми да остана в шампионата е продиктувано от факта, че той ми дава най-добра платформа да усъвършенствам уменията си, особено сега, когато научих много за едноместните болиди и състезания", каза Кралев.

Кристиан Хорнер се разплакал при раздялата с Ред Бул

Кристиан Хорнер е напусна отбора от Формула 1 Ред Бул със сълзи на очите, докато се е сбогувал с отбора вчера с прощална реч

Босът на Мерцедес позволи на отбора да преговаря с Макс Верстапен

Продължават да се носят слухове, че настоящият шампион във Формула 1 Макс Ферстапен вероятно ще напусне „Ред Бул“ в края на сезона, въпреки че договорът му е до 2028 година, според La Gazzetta dello Sport

Ландо Норис: Мечтаех за този момент

Чувството е отлично, радва се Хюлкенберг

Пълно класиране във Формула 1

Норис навакса 8 точки от лидера Пиастри

Хаос на "Силвърстоун" и триумф на Норис (ВИДЕО)

Нико Хюлкенберг с първи подиум в кариерата

Прекратиха състезанието на "Силвърстоун" от Формула 3, Цолов остана 20-и (ВИДЕО)

Българинът тръгна от първа позиция, но дъждът обърка тотално надпреварата

Верстапен тръгва първи на „Силвърстоун“(ВИДЕО)

Четирикратният световен шампион изпревари Оскар Пиастри и Ландо Норис

Льоклер над всички на Силвърстоун в последната тренировка

Пилотът на Ферари Шарл Льоклер направи силна заявка преди квалификацията за Гран При на Великобритания

Хорнер: Макс иска да остане в Ред Бул и през 2026г.

Директорът на отбора на Ред Бул от Формула 1 Кристиан Хорнер заяви, че Макс Верстапен възнамерява да остане в тима и за следващата година, въпреки спекулациите за преминаване в Мерцедес,