Ред Бул няма да обжалва наказанието на Верстапен

Ред Бул няма да обжалва наказанието на Верстапен

Ред Бул няма да обжалва наказанието, което коства на Макс Верстапен шанса да се бори за победата в снощната Гран При на Саудитска Арабия.

Световният шампион стартира от полпозишъна в Джеда, но не направи най-доброто потегляне, което даде шанс на тръгналия втори Оскар Пиастри да го атакува в спирането за първия завой. Атаката на австралиеца беше парирана от страна на Верстапен, който запази позицията, излизайки извън границите на пистата във втория завой.

Заради това печелено на предимство извън очертанията той беше санкциониран с 5 секунди и изтърпя наказанието си в първото си и единствено спиране в бокса. Това позволи на Пиастри с лекота да го прескочи и да спечели втората си поредна победа, а за Верстапен остана второто място.

Пред медиите след състезанието Макс Верстапен и доктор Хелмут Марко обявиха обясниха, че Ред Бул няма да се възползва от правото си да поиска преразглеждане на ситуацията. Още повече, че след като наказанието е изтърпяно по време на самото състезание, а не е наложено след неговия край, за стюардите ще бъде почти невъзможно да отменят санкцията.

„Теоретично ние можем да се възползваме от правото си да поискаме преразглеждане на ситуацията, но ще трябва да предоставим нови доказателства. С други думи – нови факти. А на камерите се вижда всичко. Затова ние не виждаме причина да протестираме“, заяви доктор Марко пред ORF.

„О не, това не е в мой интерес. Единственото, което ме интересува е да се прибера вкъщи“, беше коментарът на Верстапен пред Sky Sports F1.

Хамилтън: Кадилак направи правилния избор за пилоти

Седемкратният световен шампион Люис Хамилтън похвали отбора на Кадилак за избора му на пилоти за неговият дебютен сезон във Формула 1

Шефът на Макларън обясни размяната на Монца между Пиастри и Норис

Главният изпълнителен директор на Макларън Зак Браун коментира лаконично размяната на позициите на пилотите на тима в Гран При на Италия на “Монца” в неделя

Напрежението в Макларън не е стигнало след объркването на Монца

Макс Верстапен се върна на най-високото стъпало на подиума с убедителна светкавична победа от старта до финала в Монца, но след състезанието всички говореха за вътрешните напрежения в отбора на Макларън

Никола Цолов говори сред свои снимки в галерия Good Point

Автомобилната звезда със специална пресконференция на 16 септември в София

Хамилтън най-накрая е бил доволен от колата на "Ферари"

7-кратният световен шампион Люис Хамилтън за втори пореден ден заяви, че е доволен от колата на Ферари на „Монца“

Формула 1: Верстапен ликува на „Монца“(ВИДЕО)

Нидерландецът спечели Гран при на Италия във Формула 1

Люис: Страхотно е да си на Монца като пилот на Ферари

Хамилтън завърши 5-и в квалификацията, но ще стартира от 10-а позиция

Ферстапен спечели квалификацията на "Монца"

До нидерландеца ще застане Ландо Норис

Ландо Норис над всички и в последната тренировка на „Монца“

Шарл Льоклер с второ време преди Гран при на Италия във Формула 1