Ред Бул се хвалят: В Австрия дори не бяхме на 100%

Ред Бул се хвалят: В Австрия дори не бяхме на 100%

"Биковете" са уверени в качествата си тази година

 От отбора на Ред Бул опитват по всякакъв начин да вкарват напрежение в лагера на основните си конкуренти за световната титла през тази година във Формула 1 от Мерцедес. След двете си безапелационни победи в Австрия звездата на Биковете Макс Верстапен поведе в класирането при пилотите с 32 точки пред Люис Хамилтън.

Съветникът в тима д-р Хелмут Марко призна, че Макс дори не е карал с пълната мощност в задвижващата единици на Хонда. Следващата надпревара от сезон 2021 е на пистата „Силвърстоун“ за Гран При на Великобритания, където отборът на Ред Бул и нидерландската им звезда отново ще са фаворити. 

„В последните три състезания спечелихме 76 точки. Сега дори аз мога да се усмихна. Макс направи толкова силно второ състезание в Австрия, че дори не се наложи да кара на пълна мощност на „Ред Бул Ринг“. Няма как да не сме щастливи да спечелим и двете домашни състезания в календара за нашия отбор. Отиваме на „Силвърстоун“ с огромна увереност и се надявам да продължим това, което започнахме“, доволен е Хелмут. 

„Сезонът е дълъг и е важно да не изпускаме всяка възможна точка, която ни се открие. Мерцедес никога не трябва да бъдат подценявани, защото много добре познавам Тото Волф и знам, че сега не може да спи и единствената му мисъл е как отново да ни победи“, завърши австриецът.

Формула 1 с три нови спринта през 2026г.

От Формула 1 обявиха календара за спринтовите състезания през 2026 г., които ще бъдат 6 на брой

Хамилтън: Кадилак направи правилния избор за пилоти

Седемкратният световен шампион Люис Хамилтън похвали отбора на Кадилак за избора му на пилоти за неговият дебютен сезон във Формула 1

Шефът на Макларън обясни размяната на Монца между Пиастри и Норис

Главният изпълнителен директор на Макларън Зак Браун коментира лаконично размяната на позициите на пилотите на тима в Гран При на Италия на “Монца” в неделя

Напрежението в Макларън не е стигнало след объркването на Монца

Макс Верстапен се върна на най-високото стъпало на подиума с убедителна светкавична победа от старта до финала в Монца, но след състезанието всички говореха за вътрешните напрежения в отбора на Макларън

Никола Цолов говори сред свои снимки в галерия Good Point

Автомобилната звезда със специална пресконференция на 16 септември в София

Хамилтън най-накрая е бил доволен от колата на "Ферари"

7-кратният световен шампион Люис Хамилтън за втори пореден ден заяви, че е доволен от колата на Ферари на „Монца“

Формула 1: Верстапен ликува на „Монца“(ВИДЕО)

Нидерландецът спечели Гран при на Италия във Формула 1

Люис: Страхотно е да си на Монца като пилот на Ферари

Хамилтън завърши 5-и в квалификацията, но ще стартира от 10-а позиция

Ферстапен спечели квалификацията на "Монца"

До нидерландеца ще застане Ландо Норис