Уилямс вече гледа към сезон 2011

Уилямс вече гледа към сезон 2011

Williams ще фокусира всички свои усилия върху развитието на автомобила за сезон 2011. Последният ъпдейт за FW32 вече е завършен, като промените са предвидени за Гран при на Сингапур.

Williams ще фокусира всички свои усилия върху развитието на автомобила за сезон 2011. Последният ъпдейт за FW32 вече е завършен, като промените са предвидени за Гран при на Сингапур.

Базираният в Гроув тим не стартира добре сезона, но постепенно вдигна оборотите и Барикело започна регулярно да печели точки, след което и новакът Хюлкенберг се активизира. Двамата обаче до голяма степен ще трябва да разчитат на тази техника, с която разполагат в момента, до края на сезона, тъй като единствената промяна по FW32 ще бъде за Гран при на Сингапур и всички усилия на тима ще бъдат насочени към неговия наследник.

„Имаме само още един ъпгрейд за Гран при на Сингапур. Вече приключихме работата по него във въздушния тунел“, обяснява техническият директор Сам Майкъл за Autospor

„Елементите са проектирани от аеродинамична гледна точка, остава да минат през етапа на механично оформяне и производство. Що се отнася обаче до приоритетите, всички усилия в сферата на аеродинамиката са насочени към автомобила ни за следващата година.“

През 2011 г. ни очакват нови промени в техническия правилник, като най-съществените засягат именно аеродинамиката – забраната на F-duct и двойните дифузори. Не е за подценяване и фактът, че гумите ще са нови, след като Pirelli ще замени досегашния доставчик Bridgestone. „Това е един напълно различен автомобил“, категоричен е Майкъл. „Всички започваме от белия лист“.

Очаква се догодина Williams най-накрая да използва и KERS. Много е вероятно обаче компанията да заложи на класическия вариант с батерии, а не на опцията с маховик, която бе разработена от дъщерната Williams Hybrid Power и в момента работи под капака на Porsche 911 GT3 R Hybrid.

„Разполагаме и с двете възможности, но ако трябва да съм честен, приоритетът ни е върху тази с батерии. При всяко положение обаче имаме съответния капацитет, за използваме и системата с маховик“, завършва Майкъл, информира auto-motor-und-sport.

ОФИЦИАЛНО: Кадилак обяви Ботас и Перес като пилоти за догодина

Новият отбор във Формула 1 - Кадилак, най-накрая обяви пилотите, които ще карат за тима в дебютния му сезон в шампионата

Кадилак "краде" кадри на Ред Бул с повече пари

Новият тим във Формула 1 Кадилак се опитва да привлече опитни хора от Ред Бул, като им предлага по-високи възнаграждения

Ясно е какво прави Хорнър след уволнението от Ред Бул

Кристиан Хорнър и семейството му карат лятната си почивка на луксозна яхта на Адриатическото крайбрежие

Шефът на Ферари: Подценихме ситуацията с Хамилтън

Ръководителят на отбора на Ферари във Формула 1 Фредерик Васьор призна, че са подценили предизвикателството, което имаше пред Люис Хамилтън при преминаването му в Скудерията от Мерцедес

Леклер: Ще се борим за възможно най-доброто класиране

Пилотът на Ферари посочи целта пред отбора

Фетел се връща във Формула 1, но не като пилот

Четирикратният шампион във Формула 1 Себастиан Фетел заяви, че може да си представи бъдеща роля в спорта, но изключи възможността за завръщане като пилот.

Историята показва, че Оскар Пиастри ще стане шампион

Традицията в последното десетилетие и половина сочи така

Верстапен: Няма да вземем още победи през сезона

Световният шампион във Ф1 обясни, че само може да се ядосва

Ралф Шумахер очаква Хамилтън да се откаже в края на годината

Бившият пилот във Формула 1 Ралф Шумахер заяви, че може да си представи Люис Хамилтън да слага край на своята кариера в края на настоящия сезон