В Унгария: Льоклер най-бърз във втората свободна тренировка

В Унгария: Льоклер най-бърз във втората свободна тренировка

Монегаскът направи най-бързата обиколка на дългата 4,381 км писта "Хунгароринг"

Пилотът на Ферари Шарл Льоклер бе най-бърз на втората свободна тренировка преди Гран при на Унгария във Формула 1.

Първата сесия по-рано през деня бе прекъсната заради проливен дъжд.

Монегаскът Льоклер направи най-бързата обиколка на дългата 4,381 км писта "Хунгароринг" за 1:17.686 минута.

Той завърши само с 15 стотни пред британеца Ландо Норис от Макларън, а трети завърши французинът Пиер Гасли от Алпин. Световният шампион Макс Ферстапен от Ред Бул даде едва 11-о време.

Мексиканецът Серхио Перес се удари в предпазната стена на първата свободна тренировка и механиците се потрудиха много да оправят болида му, като той завърши едва 18-и.

Британецът Джордж Ръсел с Мерцедес, който бе най-бързо в първата тренировка, остана последен, а съотборникът му Люис Хамилтън остана 16-и.

Завърналият се в състезанието Даниел Ракардо (Австралия) с Алфа Таури остана на 14-а позиция.

Финалната тренировка е утре, а малко по-късно ще се състои и квалификацията за разпределянето на местата на стартовата решетка.

Разкритие в Испания! Цолов е във Формула 1

Българинът сигурен за следващия сезон

Шефът на Ферари не иска да говори за титла

Отборният директор на Ферари Фред Васьор отказва да говори за титлата във Формула 1, въпреки изключителното състезание на Люис Хамилтън в Гран при на Каталуня и първата победа за сезона

Кими Антонели се притеснява от конкуренцията на Ферари във Формула 1

Пилотът на Мерцедес Кими Антонели призна, че в момента отборът сериозно се страхува от конкуренцията на Ферари и Люис Хамилтън във Формула 1.

Пистата в Мадрид ще бъде готова за ГП на Испания

Стартът във Формула 1 е през септември

Формула 1: Стана ясна причината за отпадането на Нико Хюлкенберг от ГП на Каталуня

Ударен от камъче прекъсвач е спряло захранването на болида

Хамилтън: Първата победа с Ферари е нещо специално

7-кратният световен шампион във Формула 1 Люис Хамилтън спечели днес първата си победа с Ферари в Гран При на Барселона