Верстапен най-бърз в свободната тренировка в САЩ,но Льоклер е с полпозишън (ВИДЕО)

Верстапен най-бърз в свободната тренировка в САЩ,но Льоклер е с полпозишън (ВИДЕО)

Квалификацията за Голямата награда на Съединените щати е тази нощ

Макс Верстапен от "Ред Бул“ не остави шансове на конкуренцията в свободната тренировка преди старта от най-бързата надпревара за Голямата награда на Съединените щати.

Трикратният световен шампион завъртя обиколка за 1:35.912 минути на трасето на пистата в Остин. Втори, с изоставане от 0,156 секунди остана Шарл Льоклер от "Ферари“ . "Топ 3“ допълни седемкратният първенец на планетата Люис Хамилтън с "Мерцедес“, останал на 0.281 секунди от Верстапен.

Американският тим на "Хаас“, който е предпоследен в класирането при конструкторите, се превърна в изненадата на тренировъчната сесия като Кевин Магнусен се нареди пети, а Нико Хюлгенберг – девети.

Даниел Рикардо от "Алфа Таури“ даде 14-о време при завръщането си от контузия. Австралийският пилот пропусна последните пет състезания след като счупи лявата си ръка на тренировка преди Гран при на Нидерландия на 25 август.

Квалификацията за Голямата награда на Съединените щати е тази нощ.

Тренировката за Гран при на Маями във Формула 1 е удължена заради промени в правилата

Пилотите ще получат допълнителен половин час тренировка

Турция отново става част от Формула 1

Няколко медии в Турция съобщиха днес, че още утре ще бъде официално потвърдено завръщането на страната в календара на Формула 1

Формула 1 спасява сезона с нови промени преди Маями

Формула 1 е изправена пред историческо предизвикателство с новите правила за 2026 г.

Никола Цолов с медал в България

Българската звезда във Формула 2 се качи на подиума в „ЕКО 12 часа на България“

Никола Цолов: Шансовете за Формула 1 винаги са големи

 „От мен зависи“, каза в Хасково пилотът

Макс Верстапен прави бомбастичен трансфер в Макларън?

Светът на Формула 1 бе разтърсен от сензационна новина за потенциална рокада по оста Ред Бул – Макларън