Верстапен: Това трябваше да е лесна победа

Верстапен: Това трябваше да е лесна победа

"Формула 1 никога не ти гарантира нищо", заяви нидерландецът

 Пилотът на "Ред Бул" Макс Верстапен говори за резултата от Гран При на Азербайджан. Той претърпя инцидент и отпадна като поведе 4 обиколки преди края на състезанието.

"Разбира се, съм много разстроен и разочарован. Бях толкова близо до победата и завърших с експлозия на гума. Много разочароващо. Понякога този спорт ви кара да се мразите. Но всичко ще се оправи.

Като цяло до този момент денят вървеше добре. И трябваше да е доста лесна победа. Но да, във Формула 1 никога не ви се гарантира нищо. Жалко, че пропуснахме възможността да увеличим преднината в шампионата. Защото на стандартните писти "Мерцедес" са много силни.

Чеко все пак успя да спечели, така че много се радвам за него. Разбира се, на теория трябваше да направим дубъл, но все пак се радвам да видя отбора да спечели състезанието", каза Верстапен в интервю за канала на Формула 1 в You Tube.

Ландо Норис: Мечтаех за този момент

Чувството е отлично, радва се Хюлкенберг

Пълно класиране във Формула 1

Норис навакса 8 точки от лидера Пиастри

Хаос на "Силвърстоун" и триумф на Норис (ВИДЕО)

Нико Хюлкенберг с първи подиум в кариерата

Прекратиха състезанието на "Силвърстоун" от Формула 3, Цолов остана 20-и (ВИДЕО)

Българинът тръгна от първа позиция, но дъждът обърка тотално надпреварата

Верстапен тръгва първи на „Силвърстоун“(ВИДЕО)

Четирикратният световен шампион изпревари Оскар Пиастри и Ландо Норис

Льоклер над всички на Силвърстоун в последната тренировка

Пилотът на Ферари Шарл Льоклер направи силна заявка преди квалификацията за Гран При на Великобритания

Хорнер: Макс иска да остане в Ред Бул и през 2026г.

Директорът на отбора на Ред Бул от Формула 1 Кристиан Хорнер заяви, че Макс Верстапен възнамерява да остане в тима и за следващата година, въпреки спекулациите за преминаване в Мерцедес,

Ландо Норис най-бърз във втората свободна тренировка на „Силвърстоун“

Пилотът на Макларън бе над всички преди Гран При на Великобритания във Формула 1

Никола Цолов тръгва първи на „Силвърстоун“(ВИДЕО)

Българинът спечели квалификациите за Гран При на Великобритания