Борусия (Дортмунд) взе важна победа срещу Вердер (ВИДЕО)

Рурците стигнаха до успех с 2:1

Борусия Дортмунд победи Вердер Бремен с 2:1 като гост, играейки цяло полувреме с човек по-малко, в мач от 25-ия кръг на Бундеслигата. Борусия заема четвъртото място във временното класиране с 47 точки, докато Вердер е девети с 30.

В 21-вата минута гостите излязоха напред в резултата. Дониел Мален достигна до отскочила топка и добре я овладя, след което нанесе изумителен удар със задна ножица, с който успя да се разпише и даде аванс на своя тим – 0:1.

В 38-ата минута Борусия отбеляза второ попадение. Джейдън Санчо направи изключително красив индивидуален рейд и с превъзходен удар от добра позиция към долния ляв ъгъл не остави шансове на Михаел Цетерер – 0:2.

В добавеното време на първата част Борусия Дортмунд остана с човек по-малко, след като Марсел Забицер влезе грубо в краката на противников състезател и получи директен червен картон.

В 70-ата минута Вердер Бремен все пак успя да отбележи гол, с който върха интригата. Романо Шмид изведе Джъстин Гидеон на изгодна позиция в наказателното поле, а той с хладнокръвен изстрел към долния ляв ъгъл оформи крайното 1:2.

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)